Bank Światowy ogłosił 12 miliardów dolarów w celu rozwiązania globalnego kryzysu żywnościowego, przy całkowitym wsparciu w ciągu najbliższych 15 miesięcy sięgającym 30 miliardów dolarów.

Poinformowała o tym służba prasowa Banku Światowego.

Kwota ta sfinansuje projekty w dziedzinie rolnictwa, żywności, ochrony socjalnej i nawadniania. W szczególności skupią się na stymulowaniu produkcji żywności i nawozów, ulepszaniu systemów żywnościowych, ułatwianiu handlu oraz wspieraniu wrażliwych gospodarstw domowych i producentów.

Większość surowców trafia do Afryki i Bliskiego Wschodu, Europy Wschodniej i Azji Środkowej oraz Azji Południowej.

Ponadto w portfelu Banku Światowego znajdują się już niespłacone salda projektów żywnościowych w wysokości 18,7 mld USD, co daje łączne wsparcie do 30 mld USD w ciągu najbliższych 15 miesięcy.

Wsparcie finansowe będzie dotyczyć czterech priorytetów:

  • Wsparcie dla produkcji i producentów: środki mające na celu zwiększenie produkcji poprzez usunięcie barier w handlu surowcami, skupienie się na efektywnym wykorzystaniu nawozów i ponowne ukierunkowanie wydatków publicznych na wsparcie rolników.
  • Promowanie wzrostu handlu: osiągnięcie międzynarodowego konsensusu (G7, G20, inne) w celu uniknięcia ograniczeń eksportowych, które podnoszą światowe ceny żywności.
  • Wspieranie wrażliwych gospodarstw domowych: Rozwiń ukierunkowane programy ochrony socjalnej, które uwzględniają kwestie żywieniowe i uzupełnij mechanizmy finansowania wczesnego reagowania.
  • Inwestowanie w stabilne bezpieczeństwo żywnościowe i bezpieczeństwo żywnościowe: wzmacnianie systemów żywnościowych w celu zwiększenia odporności na zagrożenia, w tym zakłócenia logistyczne.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version