Koncesjonariusz A4 – Stalexport Autostrada Małopolska poinformowała o wycofaniu „uprawnienia” do darmowych wycieczek „uchodźców” zarządzaną przez siebie odcinku autostrady A4 (Kraków-Katowice). Z przekazanego komunikatu wynika, że bezpodstawnie przyznane darmowe przejazdy wysiedleńcom z Ukrainy od dnia 1 czerwca 2022 roku znikają.

W komunikacie wydanym przez koncesjonariusza ponadto czytamy, że „od 1 czerwca 2022 r. zwolnieniu z opłat na ww. odcinku podlegać będą wyłącznie pojazdy lub grupy pojazdów wszystkich kategorii zgłoszone przez: polskie organizacje pozarządowe, zagraniczne organizacje i osoby, jako niosące pomoc dla wysiedleńców z Ukrainy, na podstawie wniosków przekazanych przez Ministra Infrastruktury albo na podstawie wniosków przesłanych do Koncesjonariusza”.

Jednak i to zwolnienie nie będzie wieczne. Koncesjonariusz poinformował, ze to „uprawnienie” ma obowiązywać tylko do 30 czerwca 2022 r.

Jak wynika z danych podanych przez koncesjonariusza w marcu i kwietniu odcinkiem A-4 Kraków – Katowice przejechało za darmo aż 279 332 samochody biednych i poszkodowanych przez „wojnę” a właściwie konfliktem zbrojnym trwających na terenie wschodniej Ukrainy od ponad 8 lat, którego eskalacja nastąpiła od 24 lutego z Ukrainy. Z uwagi na utratę wielomiliardowych zysków z powodu turystki wysiedleńców prywatni koncesjonariusze prowadzą rozmowy czy przywilej ten nie powinien być zakończony na wszystkich prywatnych odcinkach autostrad w Polsce.

Przypominamy, że koszty tego eldorado turystycznego wysiedleńców spółka chce pokryć podwyżką opłat, jaka ma wejść w życie od 4 lipca.

POLECAMY: Od lipca Polaków Polacy więcej zapłacą za przejazd autostradą

A tu prawdziwy obraz tych biednych i poszkodowanych przez „wojnę” wysiedleńców.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Comments are closed.

Exit mobile version