Dyrektor generalny firmy Nokia, Pekka Lundmark, ujawnił, że w ciągu najbliższych ośmiu lat inteligentne gadżety będą wszczepiane do ludzkich ciał, ponieważ innowacje technologiczne rozwiną się w sieć szóstej generacji (6G).

Lundmark powiedział, że do 2030 roku sieć 6G zastąpi połączenie bezprzewodowe 5G, które jest obecnie stosowane na całym świecie, a na rynku nigeryjskim ma pojawić się w drugiej połowie 2022 roku.

Przewiduje on, że sieć 6G, nad którą obecnie trwają prace, sprawi, że po ich zakończeniu smartfony przestaną mieć znaczenie. Jak donoszą liczne media, dyrektor generalny firmy Nokia powiedział o tym na Światowym Forum Ekonomicznym.

POLECAMY: Schwab: „Nikt nie jest bezpieczny, dopóki wszyscy nie zostaną zaszczepieni”

Jego wypowiedź pojawia się w kontekście projektu najbogatszego człowieka świata, Elona Muska, który dąży do wszczepienia chipów do ludzkiego mózgu, aby stworzyć interfejs wizualny podobny do komputerowego. Obecnie do opracowania i udoskonalenia chipa wykorzystuje się makaka.

Na filmie udostępnionym przez miliardera widać, jak zwierzę, któremu wszczepiono chip, gra w „Mind Pong”, poruszając rękami w myślach, po tym jak zostało przeszkolone do poruszania joystickiem.

Stwierdzono, że najpowszechniejszym interfejsem nie będą już smartfony, ponieważ wraz z nadejściem 6G zmienią się zachowania użytkowników. Wyjaśnił, że preferowane będą inteligentne okulary i inne urządzenia oparte na technologii.

„Do tego czasu smartfon w formie, jaką znamy dzisiaj, nie będzie najbardziej powszechnym interfejsem. Wiele z tych rzeczy będzie wbudowanych bezpośrednio w nasze ciała”. Money Central przytoczył wyjaśnienie Lundmarka dotyczące przyszłości technologii.

SC

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version