Egzaminy ósmoklasisty w 2022 roku przeprowadzony został w dniach 24-26 maja. Przystąpiła do niego rekordowa liczba uczniów – 510 tysięcy. Za rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali średnio 60 proc. punktów możliwych do otrzymania, a z matematyki – 57 proc. – podała Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Wyniki egzaminów ósmoklasisty

Swoje indywidualne wyniki każdy ze zdających może sprawdzić w specjalnym serwisie internetowym. Dane logowania do tego serwisu uczniowie powinni otrzymać w swoich szkołach.

Należy pamiętać, że tegorocznych wyników egzaminów ósmoklasisty nie można wprost porównywać do wyników z lat ubiegłych. Co roku uczniowie wypełniają bowiem inne arkusze egzaminacyjne.

Ósmoklasiści na egzaminie dobrze poradzili sobie z zdaniem sprawdzającym umiejętność odbioru tekstu kultury, mieli zaś problem z interpunkcją. Z matematyki nie mieli problemów z prostymi rachunkami w pamięci, gorzej im poszło z wyrażeniami algebraicznymi – wynika z analizy CKE.

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała w piątek na swojej stronie internetowej „Wstępną informację o wynikach egzaminu ósmoklasisty”. W opisie wyników uzyskanych przez uczniów, którzy zdawali egzamin w maju (w terminie głównym), CKE podała, z czym poradzili sobie dobrze, a z czym mieli problemy.

Uczniowie musieli przystąpić do trzech pisemnych egzaminów: z języka polskiego, matematyki i języka obcego. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, najczęściej wybieranym językiem obcym był angielski, na drugim miejscu niemiecki, na trzecim rosyjski.

„Wyniki tegorocznego egzaminu pokazują, że uczniowie dobrze poradzili sobie z zadaniem z języka polskiego, które sprawdzało umiejętność odbioru tekstu kultury, w szczególności wyszukiwania w tekście informacji wyrażonych wprost i pośrednio” – czytamy we „Wstępnej informacji o wynikach egzaminu ósmoklasisty”.

Uczniowie z Ukrainy osiągnęli gorsze wyniki. Z języka polskiego uzyskiwali średnio 22 proc. Punktów, z matematyki 34 proc., a z języka angielskiego – 44 proc. Wyjątkiem jest język rosyjski, z którego uzyskiwali średnio 89 proc. punktów

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii. Researcher OSINT z doświadczeniem w międzynarodowych projektach dziennikarskich. Publikuje materiały od ponad 20 lat dla największych wydawnictw.

Napisz Komentarz

Exit mobile version