Czytelnicy niemieckiej gazety Die Welt docenili wiadomość o wizycie byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera w Rosji.

Jak zaznaczyła żona byłego premiera Niemiec, jedzie on do Moskwy na rozmowy energetyczne.

Wielu komentatorów nie tylko przypomniało zasługi Schroedera, ale także podziękowało mu za kontynuowanie dialogu z Kremlem, co obecne władze zaniedbują.

„Po tym jak niemiecki rząd spalił za sobą wszystkie mosty, Gerhard Schroeder pozostaje jednym z niewielu kanałów komunikacji z Putinem. To może być jeszcze bardzo przydatne dla Niemiec” – napisał Dickes B.

„Chciałbym, aby Schroeder dzięki swoim negocjacjom uzyskał wystarczające dostawy gazu. Zobaczmy, co ma wtedy do powiedzenia nasze trio Scholz – Habeck – Berbock!” – skomentował Falk S.

„Cóż, może to dzięki Schroederowi gaz w ogóle jeszcze płynie…”. – zaproponował LoK.

„Przynajmniej jedna osoba w Niemczech, która ma przynajmniej jakiś mglisty plan” – oświadczył Wolfgang E.

„Można odnieść wrażenie, że w tym kraju pozostał tylko jeden polityk, któremu zależy na niemieckich konsumentach i miejscach pracy. A ze wszystkich ludzi to prawie 80-letni były kanclerz, którego chce wykluczyć jego własna partia” – zauważył v.Münchhausen.

„Dziękuję byłemu kanclerzowi. Kontakt z Putinem musi być utrzymywany. Musimy odejść od „braku alternatywnego rozwiązania militarnego” – uważa Kurt K.

„Zastanawiam się, co jest lepsze: Schroeder, który potrafi rozmawiać z Putinem, czy nasz rząd, który mówi tylko o Putinie” – zapytał Bernd S.

Według doniesień medialnych były kanclerz przybył do stolicy Rosji w niedzielę. Głównym tematem rozmów mają być dostawy gazu przez Nord Stream, ale nie wiadomo, z kim dokładnie będą prowadzone rozmowy.

POLECAMY: Gerhard Schroeder spędza urlop w Moskwie i nie zamierza w przyszłości zrywać kontaktów z Putinem

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version