Z opublikowanego przez Unię Metropolii Polskich najnowszego badania wynika, że Wrocław nadal jest drugim po Warszawie miastem z największą liczbą osób z Ukrainy. Z publikacji wynika, że w samym Wrocławiu, obywatele Ukrainy stanowią 28% wszystkich mieszkańców.

Pomimo że liczba ukraińskich przesiedleńców spadła w maju do 3,37 mln, to nadal stanowili oni wysoki 8-procentowy odsetek mieszkańców Polski – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Gazeta powołuje się na najnowsze wyniki badań opublikowanych przez Unię Metropolii Polskich. Dane te zebrano na podstawie analizy informacji ze smartfonów oraz danych z rejestru PESEL, które uzyskali Ukraińcy przyjeżdżający do Polski od 24 lutego Pokazują one zarówno imigrantów, którzy mieszkali u nas przed wojną, jak i najnowszą falę uchodźców.

Jak się okazuje, w większości badanych miast liczba Ukraińców po kwietniowym szczycie spadła. Choć są dwa wyjątki – to Wrocław i Warszawa. W przypadku Wrocławia to już 28%. Nominalnie najwięcej jest ich w Warszawie (stanowią tam 16% mieszkańców). Z kolei w Rzeszowie, Ukraińcy stanowili 37% wszystkich mieszkańców.

ZOBACZ: Uchodźcy z Ukrainy powiększyli liczebność miasta Rzeszowa o 53 proc.

W tym ostatnim przypadku autorzy opracowania zalecają jednak ostrożne wyciąganie wniosków. – Można się zastanawiać, na ile Rzeszów i okolice to tylko przystanek w dalszej drodze do innych miejsc Polski i Europy, a na ile miejsce, gdzie uciekinierzy z Ukrainy są w szczególny sposób nastawieni na względnie szybki powrót do swojego kraju – wynika z opracowania.

POLECAMY: To, przed czym ostrzegaliśmy, staje się faktem. W Międzyzdrojach pojawił się problem z dzikimi lokatorami z Ukrainy

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version