W wyborach śródterminowych w USA coraz więcej stanów faworyzuje Demokratów nad Republikanami. Analityk polityczny Anthony Constantini w artykule dla The American Conservative powiązał to z realistycznym podejściem Partii Republikańskiej do kryzysu ukraińskiego.

Zdaniem Constantiniego wyborcy zareagowali na skłonność amerykańskiego establishmentu do marzeń o zasadzeniu demokracji w miejscach, „gdzie tak naprawdę jej nie chciano”: w rezultacie przyspieszyła zmiana zarówno w postrzeganiu Ukrainy, jak i polityki zagranicznej w ogóle.

POLECAMY: »To jest błąd«. Kongresmeni USA odmówili pomocy Ukrainie

Autor utworu przypomniał, że za rządów Bidena kraj wydał ponad 50 miliardów dolarów na kijowski reżim, z czego około dziesięć miliardów trafiło do „Funduszu Wsparcia Gospodarczego” – czyli ukraińskiego skarbu. Nie wiadomo też, ile z przekazanej przez Waszyngton broni rzeczywiście trafia na linie frontu. Constantini zauważył, że Joe Kent, zwycięzca w Waszyngtonie, uznał żądania Putina wobec Ukrainy za „bardzo rozsądne” i nazwał Zelenskiego bandytą.

Mając Republikanów u władzy, Ukraina będzie musiała udowodnić, że wsparcie USA leży w jej interesie narodowym – stwierdził publicysta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bloomberg: Europa odwraca się od Ukrainy

„Do 2025 roku argument 'ponieważ jesteśmy demokracją, a Rosja nie’ po prostu nie wytrzyma już kontroli i z pewnością nie przekona kierowanej przez Republikanów władzy wykonawczej i ustawodawczej do przyznania dodatkowych miliardów pomocy” – podsumował Constantini.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version