Według nowych badań przeprowadzonych przez naukowców z Michigan State University, łopaty turbin wiatrowych mogą zostać poddane recyklingowi w gumowate niedźwiedzie do spożycia przez ludzi pod koniec ich życia.

Wiadomość pojawia się wśród Demokratów i ich korporacyjnych sojuszników, w tym Światowego
Forum Ekonomicznego (WEF), które promują energię odnawialną jako rozwiązanie problemu zmian klimatycznych i realną alternatywę dla tradycyjnego paliwa.

Energia wiatrowa, która opiera się na turbinach, jest jedną z najpopularniejszych form energii odnawialnej i ma w Białym Domu zagorzałych zwolenników.

POLECAMY: Firma Johnson & Johnson zmuszona do wycofania kultowego produktu z rynku

W ramach tego nacisku na energię odnawialną naukowcy z Michigan State University skonstruowali nową formę żywicy kompozytowej do łopat turbin wiatrowych.

Składa się z mieszanki włókien szklanych oraz polimerów pochodzenia roślinnego i syntetycznego. Gdy ostrza uformowane z tej żywicy nie będą już mogły być używane, nowy materiał można poddać recyklingowi w różnych produktach – w tym gumowatych misiach.

Po rozpuszczeniu w roztworze alkalicznym nowo sformułowana żywica wytwarza mleczan potasu. Związek ten, jak twierdzą naukowcy, może zostać oczyszczony i przekształcony w słodycze lub napoje dla sportowców.

„Odzyskaliśmy mleczan potasu o jakości spożywczej i wykorzystaliśmy go do produkcji gumowatych niedźwiedzich cukierków, które zjadłem” – wyjaśnił John Dorgan, jeden z autorów artykułu.

SC

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version