Były szef skompromitowanej firmy pożyczkowej Wonga porzucił swoją żonę dla ukraińskiej »uchodźczyni«, która zamieszkała z nimi w ich rodzinnym domu – pisze Daily Mail. Nie jest to pierwsze tego typu zachowanie Ukraince, które uciekają pod przykrywką pseudo wojny z panującego tam reżimu i rozbijają małżeństwa, ponieważ taki mają sposób na lepsze życie.

Mówi się, że 52-letni inwestor i przedsiębiorca dotcomów Haakon Overli rozpoczął romans z Ukrainką po tym, jak przeprowadziła się do posiadłości pary w Surrey po rosyjskiej inwazji.

Według The Sun milioner zaledwie kilka tygodni po jej wprowadzeniu się, zostawił swoją żonę oraz dzieci i wprowadził się do swojej kochanki.

Overli, szacowany na 5 milionów funtów przez stronę internetową Companycheck, podobno lobbował rząd, aby pomóc w sprowadzeniu uchodźców do Wielkiej Brytanii z Ukrainy od początku eskalacji konfliktu na wschodnich terenach Ukrainy. Swoje poparcie dla sprowadzenia ukraińskich uchodźców do Anglii lobbował również na Twitterze.

POLECAMY: Brytyjczyk, który zostawił żonę dla ukraińskiej »uchodźczyni«, bankrutuje

Urodzony w Norwegii Pan Overli, który studiował matematykę na Uniwersytecie w Oslo, a także ukończył ekonomię na Durham University, zarobił pieniądze we wczesnych latach boomu internetowego po założeniu internetowego maklera giełdowego Self Trade w 1997 roku.

Firma została wprowadzona na giełdę w kwietniu 2000 roku i sprzedana w październiku tego roku za ponad 900 milionów funtów (1,1 miliarda dolarów).

Overli pracował również dla JP Morgan i jako bankier inwestycyjny w ING Barings.

Firma wpadła w administrację spiralę w 2018 roku, po tym jak została mocno skrytykowana przez polityków, w tym lidera Partii Pracy Eda Milibanda, jako wiodący przykład „drapieżnego pożyczania”, po zgodzie na pożyczki dla osób, które nigdy nie byłyby w stanie ich spłacić.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ukrainki przebywające na Warmii nie mają zamiaru się usamodzielniać. Zarobione pieniądze wysyłają na Ukrainę, bo tam życie drogie

Około 200 000 klientów nadal było winnych w sumie 400 milionów funtów, kiedy Wonga upadła po zalewie roszczeń odszkodowawczych.

Obrońcy oskarżali kontrowersyjną firmę o bycie „legalnym rekinem pożyczkowym” i wykorzystywanie klientów poprzez oferowanie niewielkich pożyczek, które szybko gromadziły astronomiczne odsetki, z których spłatą wiele osób miało trudności.

Niektórzy klienci stanęli w obliczu oprocentowania sięgającego 5.853 procent, zanim rząd zainterweniował, ograniczając je do 1.500 procent.

Wonga naliczał również odsetki według rocznych stóp procentowych, które równały się imponującemu 1509 procentom.

W latach spędzonych w Wonga, Overli był współzałożycielem Dawn Capital, który opisuje się jako największy w Europie inwestor w specjalistyczne oprogramowanie business-to-business.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version