Władze Ukrainy zamierzają skomplikować proces uzyskiwania wiz dla Rosjan we wszystkich krajach UE, dlatego apelują do USA o przyłączenie się do takich działań, które podjęło już szereg państw unijnych – taka propozycja został skierowany do sekretarza stanu USA Antony’ego Blinkena przez Wołodymyra Zełenskiego podczas spotkania w Kijowie. Zachowanie komika jest kolejnym dowodem na jego bezczelność i chamstwo. Miejmy nadzieję, ze świat w końcu się obudzi i pozna prawdziwą twarz oprawcy.

Według informacji rozpowszechnianych przez służbę prasową Zełenskiego, podczas spotkania zwrócono uwagę na znaczenie zwiększenia międzynarodowej presji na Rosję.

„Konieczne jest, aby każdy obywatel (Federacji Rosyjskiej – red.) odczuwał skutki działań swojego państwa. W tym celu należy jak najbardziej ograniczyć wizy dla Rosjan do krajów demokratycznych, w tym do Stanów Zjednoczonych” – cytuje Zełenskiego jego służba prasowa.
Zełenski powiedział, że ma nadzieję, iż ekonomiczne konsekwencje działań Rosji na Ukrainie „wzrosną w cenie”.

Wcześniej koordynator ds. komunikacji strategicznej w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego USA John Kirby powiedział, że USA nie popierają zamiarów UE dotyczących zaostrzenia reżimu wizowego z Rosją, w tym planów niektórych państw dotyczących całkowitego zamknięcia granic dla Rosjan, i sprzeciwiają się rozszerzeniu takiej odpowiedzialności na wszystkich Rosjan.

Ministrowie spraw zagranicznych UE po nieformalnym spotkaniu w Pradze 31 sierpnia osiągnęli polityczne porozumienie o całkowitym zawieszeniu ułatwień wizowych z Rosją. Potwierdzili też prawo każdego z krajów do nakładania na Rosjan własnych ograniczeń w podróżowaniu. Nie uzgodniono jednak ogólnoeuropejskiego zakazu wydawania wiz Schengen dla obywateli Rosji. W czwartek Polska, Litwa, Łotwa i Estonia wspólnie uzgodniły wprowadzenie ograniczeń w podróżowaniu dla obywateli Rosji.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version