Szwajcarski minister środowiska spotyka się z reakcją po tym, jak zalecił, aby ludzie brali wspólny prysznic tej zimy, aby zmniejszyć zużycie energii i odeprzeć przerwy w dostawie prądu.

62-letnia Simonetta Sommaruga zasugerowała, aby ludzie „wyłączali komputer, kiedy go nie potrzebujesz, albo wyłączali światła, albo razem brali prysznic” , jako część jej działań promujących 15-procentowe zmniejszenie zużycia energii, donosi The Times of London.

Według raportu, jej sugestie były odpowiedzią na pytania czytelników szwajcarskiej gazety 20 Minuten dotyczące kampanii rządowej.

Władze w Szwajcarii, która importuje 75 proc. swojego gazu z Niemiec, ogłosiły w sierpniu, że dążą do zmniejszenia zużycia energii o 15 proc. od października 2022 r. do końca marca 2023 r. w porównaniu ze średnim zużyciem z ostatnich pięciu lat.

W tym samym miesiącu rozpoczęli kampanię „Energia jest ograniczona. Nie zmarnujmy tego”, wzywając ludzi do zapewnienia, że ​​kraj nie doświadczy niedoboru energii przed zimą, robiąc takie rzeczy, jak zużywanie mniejszej ilości wody, wyłączanie urządzeń elektrycznych i oświetlenia, gdy ich nie używasz, oraz obniżanie temperatury ogrzewania .

Jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie i pojawią się dalsze niedobory, Szwajcarska Rada Federalna mogłaby wdrożyć „ograniczenia konsumpcji, zakazy i systemy kwotowe”, zgodnie z lokalnymi raportami.

„Zarządzaj naszym prywatnym życiem”

Jednak komentarze socjaldemokratki Sommarugi zostały ostro skrytykowane przez Géraldine Savary, redaktorkę kobiecego magazynu Femina.

artykule opublikowanym 16 września Savary napisał, że szwajcarski rząd stara się „zarządzać naszym prywatnym życiem, aż do najdrobniejszych szczegółów”.

Dodała żartobliwie, że Szwajcarzy powinni obudzić się na dźwięk „ćwierkających ptaków”, bo wyłączyli budziki i zjeść śniadanie w „ciemności kuchni” przed pójściem do pracy „ramię w ramię, po wyjściu z samochodu, hulajnoga i rower elektryczny w garażu.”

Sprzeciw skłonił Sommaruga do poinformowania szwajcarskiego dziennika Tages-Anzeiger, że jej uwagi dotyczące wspólnego prysznica są przeznaczone dla młodych ludzi.

Zauważyła, że ​​„po pewnym wieku wspólne branie prysznica nie jest już odpowiednie dla wszystkich”, ale powiedziała, że ​​wierzy, że pomysł wspólnego brania prysznica w celu zmniejszenia zużycia energii został szeroko przyjęty, donosi The Times of London.

Chociaż Szwajcaria jest jednym z najbogatszych krajów świata, według swissinfo.ch jest jednym z najmniej samowystarczalnych pod względem produkcji energii  ,  a krajowa produkcja energii elektrycznej pokrywa zaledwie 25 procent potrzeb energetycznych kraju. Nie posiada również własnych magazynów gazu, co oznacza, że ​​mniej gazu z Europy miałoby wpływ na kraj.

Rosyjski państwowy koncern energetyczny Gazprom ogłosił niedawno, że nie wznowi przepływu gazu przez rurociąg Nord Stream 1 do Niemiec. Gigant naftowy nie przedstawił jeszcze oficjalnego harmonogramu ponownego otwarcia.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomia, finanse oraz OSINT z ponad 20-letnim doświadczeniem. Autor publikacji w czołowych międzynarodowych mediach, zaangażowany w globalne projekty dziennikarskie.

3 komentarze

  1. To stamtąd, przez szwajcarskich źydów wyposaźony, Lenin przyjechal i pyknął rewolucję.
    Jak to moźliwe, ze tak maly kraj a ominela go II Wojna sw. Pociągał za sznurki?
    Takźe jest sławny z luksusowych eutanazji w klinice Dignitas, np nie pasuje ci zmiana płci, nie męcz się z nią. Ciekawe tam historie mają miejsce.

    Taki wspolny prysznic na pewno zacieśni więzy rodzinne. Koniec konfliktow teściowa synowa itd

  2. szwajcaria – bank rotszyldów, skrytki bonzów tego świata nietykalnych od rosjan przez amerykanów po bossów narkotycznych… nietyklany kraj. neutralny z chazarską nadreprezentacją we władzach

Napisz Komentarz

Exit mobile version