Czytelnicy niemieckiej gazety Die Welt aktywnie dyskutują na temat zakłócenia rozmów ministrów spraw zagranicznych Rosji i Niemiec Siergieja Ławrowa i Annaleny Baerbock.

„Baerbock odmówił spotkania z Ławrowem. To takie typowe dla niej. Minister spraw zagranicznych odrzuca dyplomację, zwłaszcza gdy robi się jej ciężko i gdy musi siedzieć naprzeciwko wysokiej rangi dyplomaty, który doskonale zna się na swojej pracy” – napisał jeden z komentatorów.

„Baerbok musi się cieszyć, że tak wyszło, bo inaczej byłaby to dla niej katastrofa” – poparł inny.

„Baerbok jest dzieckiem jako minister spraw zagranicznych. To stanowisko powinien zajmować kompetentny dyplomata” – miał pretensje trzeci.

„Kto traktuje Baerbock poważnie? Dlaczego więc Ławrow miałby wprowadzać z nią negocjacje?” – zapytał użytkownik.

„Tak to jest z negocjacjami, gdy Annalena zajmuje się niemiecką polityką zagraniczną. W czasach kryzysu powinna myśleć o swoim kraju” – podsumowali czytelnicy.

Wcześniej rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa napisała na swoim kanale w Telegramie, że ministrowie spraw zagranicznych Francji i Niemiec Catherine Colonna i Annalena Baerbock poprosili o spotkanie z Siergiejem Ławrowem „na marginesie” sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Jednak po otrzymaniu od strony rosyjskiej propozycji dotyczących godzin spotkań, delegacje unijne zniknęły z radaru.

Zgromadzenie Ogólne odbyło się w dniach 20-26 września w siedzibie ONZ w Nowym Jorku w kontekście najpotężniejszych sporów geopolitycznych od czasów zimnej wojny prowadzonej w ramach nieuzasadnionej „solidarności z Ukrainą” kosztem obywateli tych państw.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version