Podróżni udający się do USA, którzy byli w Ugandzie w ciągu ostatnich 21 dni , zostaną przekierowani na pięć głównych amerykańskich lotnisk w celu zbadania pod kątem wirusa Ebola, po tym jak Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) w czwartek ostrzegło pracowników służby zdrowia, aby zwiększyć świadomość na temat obecny wybuch.

Agencja poinformowała, że ​​obecnie nie ma żadnych podejrzanych ani potwierdzonych przypadków choroby na ziemi amerykańskiej, ponieważ szczep Sudanu Ebola napędza ostatnie infekcje w Ugandzie.

Według Ministerstwa Zdrowia Ugandy co najmniej dziewięć osób zmarło na tę chorobę w Ugandzie do 3 października , ponieważ władze w wschodnioafrykańskim kraju ogłosiły wybuch śmiertelnej gorączki krwotocznej 20 września. w tym zgonów.

Amerykańskie badania przesiewowe rozpoczęły się w czwartek na lotniskach, ale oczekuje się, że wymagania dotyczące lejka wejdą w życie w ciągu najbliższego tygodnia, powiedział Reuterowi źródło . -Standard GH

„Z powodu dużej ostrożności (CDC) i Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) ds. Celnych i Ochrony Granic (CBP) zastosują nowe warstwy kontroli na tych pięciu amerykańskich lotniskach w odpowiedzi na wybuch epidemii eboli w Ugandzie” – powiedział USA. Ambasada w Ugandzie.

Pięć lotnisk to JFK, Newark, Atlanta, Chicago O’Hare i Washington Dulles.

Według dwóch źródeł około 140 osób, które regularnie jeżdżą do Ugandy, codziennie przylatuje do USA, z czego 62% ląduje na jednym z tych pięciu lotnisk.

Ekspert ds. chorób zakaźnych Uniwersytetu Minnesota, dr Michael Osterholm, powiedział, że alarm zdrowotny CDC przypomina, że ​​ludzie powinni być przygotowani na rozprzestrzenianie się epidemii.

„Możemy bezpiecznie poradzić sobie z wirusem Ebola w warunkach szpitalnych i zapewnić najlepszą opiekę pacjentowi, ale musisz mieć świadomość, że może to być nawet możliwe” – powiedział, odnosząc się do incydentu z 2014 r., w którym zarażony wirusem Ebola pasażer, który był w Liberii, został początkowo odesłany przez szpital w Dallas, a następnie przyjęty dwa dni później, kiedy przyjechał karetką pogotowia.

„Kluczowym przesłaniem jest to, że jeśli widzisz kogoś z chorobą kliniczną i miał historię przebywania w Ugandzie, to właśnie tam chcesz skoncentrować swoje wysiłki” – powiedział.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomia, finanse oraz OSINT z ponad 20-letnim doświadczeniem. Autor publikacji w czołowych międzynarodowych mediach, zaangażowany w globalne projekty dziennikarskie.

Napisz Komentarz

Exit mobile version