Nieudacznicy z Nowogrodzkiej działający na szkodę interesu publicznego oraz Polaków, którzy bardzo ochoczo sponsorują pobyt „gości”, z jakich Ukrainy sobie zaprosili do Polski, chcą drastycznie obciąć budżet NFZ na leczenie Polaków. Z analiz wynika, że gdyby zmiany weszły w życie w ciągu najbliższych trzech lat, doszłoby do ograniczenia wydatków na leczenie na poziomie 20-40 miliardów złotych.

W czasie kryzysu i nieuzasadnionego przyznanie prawa do socjalu przesiedleńcom, z jakich Ukrainy do Polski zaprosił sam „narodowy kłamczuch” Mateusz Morawiecki rozpaczliwie szuka pieniędzy. Dziennik „Gazeta Wyborcza” ujawnił, że nieudacznicy z Nowogrodzkiej o poglądach proukraińskich wydający bezpodstawnie cały majątek Polaków w geście solidarności Ukrainie pracuje nad nowelizacjami ustaw, które dotyczą ochrony zdrowia. Zmiany zakładają m.in., że z budżetu państwa nie mają już być płacone składki zdrowotne za osoby nieobjęte powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym, czyli więźniów i rolników.  

POLECAMY: Ponad 1600 przypadków HIV w tym roku w Polsce. Zdaniem MZ problem istnieje z powodu »uchodźców« – analiza

NFZ ma też przejąć finansowanie ratownictwa medycznego, które dotychczas opłacali wojewodowie z budżetu państwa. W przyszłym roku fundusz ma już tych pieniędzy nie dostać. Budżet państwa nie chce też finansować obowiązkowych szczepionek, darmowych leków dla seniorów, dla chorych na HIV i AIDS oraz nie zapłaci za Narodowy Program Leczenia Chorych na Hemofilię i Pokrewne Skazy Krwotoczne.

Liczba zadań NFZ rośnie, a budżet instytucji maleje. „Gazeta Wyborcza” wylicza, że fundusz ma być pozbawiony rocznych dotacji rzędu 7-10 mld zł. To jednak nie wszystko, bo rząd czyha na fundusz zapasowy NFZ, w którym zebrało się 16 mld zł z naszych składek. W przyszłym roku ta suma pieniędzy zostanie przekierowana do Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. To fundusz, który dysponuje olbrzymimi publicznymi środkami, ale nie podlega żadnej kontroli – ani społeczeństwa, ani parlamentu.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Jeden komentarz

Napisz Komentarz

Exit mobile version