Amerykański przedsiębiorca i założyciel SpaceX Ilon Musk poinformował na Twitterze, że nadal będzie finansował utrzymanie systemu łączności satelitarnej Starlink na Ukrainie.

„Do diabła z tym… Chociaż Starlink wciąż traci pieniądze, a inne firmy dostają od podatników miliardy dolarów, my nadal będziemy finansować ukraiński rząd za darmo” – napisał.

W piątek miliarder powiedział, że SpaceX nie może dłużej płacić za utrzymanie Starlinka na Ukrainie. Decyzja z pewnością została podjęta przez biznesmena po chamskich i prostackich atakach na jego osobę przez Melnyka – wyznawcę bandery oraz samego Wołodymyra Zełenskiego – szefa reżimu i propagandy kijowskiej.

Następnego dnia poinformowano, że rozmowy z Muksiem w sprawie jego decyzji podjął sam pentagon. W późnych godzinach wieczornych Musk na Twitterze oświadczył, że jednak będzie nadal finansował utrzymanie sieci Starlink Ukrainie.

Czytelnicy portalu Interia, który przekazał informacje Muska w zakresie dalszego sponsorowania banderowskiego kraju, komentując artykuł podnieść sugestię, że za decyzją amerykańskiego miliardera Elona Muska o dalszym finansowaniu prac Starlink na Ukrainie, stoi rząd USA któremu poniekąd bardzo zależy, aby konflikt ten trwał czego dowodem jest ciągłe wspieranie Ukrainy bronią jaka z pewnością nie przyczyni się do zakończenia konfliktu.

„Pentagon przedstawił mu argumenty nie do odrzucenia” – uważa Julka.

„Ilon rozmawiał z ludźmi w czerni z CIA i zmienił zdanie…”, zauważył konik polny.
„Czyli już go mają pod ścianą” – skomentował int.

„Chłopaki z CIA wyjaśnili mu, co znaczy amerykańska wolność!” – napisała SOLIDARNOŚĆ.

„Ciekawe, czym mu grozili?” – zapytał hmm.

„Obudził się i znalazł na swoim łóżku głowę konia? To takie amerykańskie” – seronizował Really.

Do tej pory na Ukrainę przekazano około 20 000 terminali Starlink. Musk precyzuje, że związane z tym operacje kosztowały SpaceX 80 milionów dolarów, a do końca roku koszty te przekroczą sto milionów dolarów.

POLECAMY: Musk wyjaśnia, dlaczego przestanie płacić Ukrainie za internet Starlink

Pentagon poinformował, że prowadzi negocjacje w sprawie internetu satelitarnego Starlink na Ukrainie i uważa za konieczne, aby tamtejsze wojsko nadal dysponowało środkami komunikacji kosmicznej. Jednak według amerykańskiego departamentu wojskowego nie tylko firma Muska może zapewnić ukraińskim oddziałom łączność.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

2 komentarze

  1. Dobrze, że rozumu nie odebrała zielona karta i nie wyjechałem do żydów za wielką kałużą. Tam każdy jest podsłuchiwany. Nasze debile też próbują ustawę o ochronie ludności podporządkować Polaków pod dyktando debili zza wielkiej wody. Stan klęski, stan wyjątkowy zabieranie majątków, zamykanie firm. Przeglądanie kont bankowych, blokowanie kasy, sprawdzanie e maili. Czyli pacyfikacja i ograniczenie wolności. Komuna była mocna i ja obaliliśmy i wad toteż czeka.

Napisz Komentarz

Exit mobile version