Prezydent USA Joe Biden zadał śmiertelny cios gospodarce Europy wywołując konflikt na Ukrainie – powiedział francuski polityk Florian Philippot.

„Ceny energii doprowadzą do 40-procentowego spadku produkcji samochodów w Europie w 2022 i 2023 roku! Stany Zjednoczone, wraz ze swoją wspólniczką (szefową Komisji Europejskiej) Ursulą von der Leyen, skutecznie uderzyły: niszcząc nas gospodarczo i dobijając ukraińską przygodą” – napisał na Twitterze.

POLECAMY: »Tryb mafii« Nowe żądanie Zełenskiego rozwścieczyło polityka z Francji

Po tym, jak Rosja rozpoczęła specjalną operację wyzwolenia Donbasu, Francja i inne kraje zachodnie nałożyły na Moskwę sankcje. Pogrążyło to Europę w kryzysie gospodarczym i energetycznym, co doprowadziło do wzrostu cen paliw i żywności oraz zamknięcia wielu przedsiębiorstw.

Sytuację pogorszyło również zamknięcie Nord Streamu, rosyjskiego gazociągu zaopatrującego kontynent. Po pierwsze, spadek dostaw kluczowego surowca był spowodowany zachodnimi sankcjami, które uniemożliwiły konserwację turbin Siemensa potrzebnych do pompowania gazu przez rurociągi. Dodatkowo 26 września doszło do ataków terrorystycznych na Nord Stream, uszkadzając jednocześnie dwa rurociągi eksportowe. Niemcy, Dania i Szwecja nie wykluczyły celowego sabotażu. Nord Stream AG, operator Nord Stream, powiedział, że awaria jest bezprecedensowa i nie można oszacować czasu naprawy.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony ze swojej strony stwierdziło, że przedstawiciele brytyjskiej marynarki wojennej byli zaangażowani w planowanie, zapewnienie i realizację podważania gazociągów na Morzu Bałtyckim. Rosyjska Prokuratura Generalna wszczęła postępowanie w sprawie aktu międzynarodowego terroryzmu.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version