Doroczna ukraińsko-izraelska konferencja dotycząca innowacyjności została zaplanowana w tym roku w….. Warszawie. Wśród organizatorów nie ma polskich podmiotów – wyłącznie ukraińskie i izraelskie.

Ukrainian Israeli Innovation Summit 2022” odbędzie się 14 grudnia w Warszawie. „O wyborze spotkania w Polsce decydują nie tylko kwestie bezpieczeństwa, ale również fakt, że poszerzamy granice i krąg uczestników naszego wydarzenia” – czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku.

Nazwa wydarzenia na Facebooku była zmieniana kilkakrotnie. Pojawiały się różne wersje – także z uwzględnieniem Polski: „Ukrainian Israeli Innovation Summit 2022”, „Polish Ukrainian Israeli Tech Event”, „Polish Ukrainian Israeli Tech Event 2022”. Ostatecznie jednak zostało „Ukrainian Israeli Innovation Summit 2022”.

Jak organizatorzy sami określają:

Od czasu inwazji na Federację Rosyjską na pełną skalę Ukraina skutecznie odpiera ataki militarne i wyzwala okupowane terytoria. Niezwykle ważna, pozostaje jednak kwestia kształtowania długofalowej strategii rozwoju kraju w okresie długiego konfliktu zbrojnego.

W tym kontekście Izrael jest żywym przykładem skutecznego wzoru do naśladowania w bezpiecznym państwie z dobrze prosperującą gospodarką technologiczną. Izraelska polityka bezpieczeństwa, opiera się na kluczowych zasadach przetrwania pośród wrogich państw, które dysponują znacznie większymi zasobami ludzkimi i materialnymi. W swojej stosunkowo krótkiej historii Izrael, zbudował gospodarkę typu mobilizacyjnego, zmilitaryzowany, a jednocześnie zachował demokrację i zdolność do skutecznego rozwoju technologii w obliczu konfliktu zbrojnego, a także stłumionego prawicowego i lewicowego ekstremizmu.

Jednej z tych nazw użyto w opisie wydarzenia. „Polish Ukrainian Israeli Tech Event, będzie platformą otwartego dialogu i wymiany opinii ekspertów na temat wypracowania długoterminowej strategii rozwoju Ukrainy w oparciu o unikalne doświadczenie technologiczne Izraela” – czytamy.

Wśród kluczowych tematów, poruszane będą takie jak:

  • Technologie „na linii frontu”: jak technologie cybernetyczne zmieniają krajobraz współczesnych działań wojennych;
  • Czy wojskowy styl życia może być bezpieczny: jak Izrael wykorzystuje technologie do zapewnienia bezpieczeństwa infrastruktury cywilnej;
  • Długoterminowe dywidendy przyszłości: rola talentów technologicznych w budowaniu innowacyjnych ekosystemów w Polsce, Izraelu i na Ukrainie.
  • Jak Ukraina może stać się „wielkim Izraelem” z własną twarzą: implementacja doświadczeń Izraela w kształtowaniu strategii zapewnienia bezpieczeństwa kraju;
  • Duża szansa dla uczestników na zatrudnienie w wiodącej firmie izraelskiej, polskiej lub europejskiej.

Wydarzenie ma się odbyć w warszawskim Centrum Giełdowym S.A. Dotychczasowe edycje odbywały się tylko w Kijowie lub Tel-Awiwie.

SC

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomia, finanse oraz OSINT z ponad 20-letnim doświadczeniem. Autor publikacji w czołowych międzynarodowych mediach, zaangażowany w globalne projekty dziennikarskie.

Napisz Komentarz

Exit mobile version