Czytelnicy niemieckiej gazety „Die Welt” skrytykowali prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego za nazwanie wycofania wojsk rosyjskich z Chersonia „historycznym zwycięstwem”.

Wielu zauważyło, że ukraiński przywódca odebrał wydarzenia jako kolejny odcinek jednego ze swoich programów.

POLECAMY: Scholz: Dyplomatyczne zakończenie wojny na Ukrainie obecnie niemożliwe

„Mam propozycję dla Zełenskiego. Dajemy mu pieniądze, a on zostawia prezydenturę i ucieka na bezludną wyspę. Wszyscy są szczęśliwi” – napisał jeden z użytkowników.

„Podziwiam rosyjską armię, która w pojedynkę potrafiła przeciwstawić się wszystkim państwom zachodnim” – podkreślił inny.

„Nadal nie rozumiem, co właściwie Niemcy mają z tych obłędnych zwycięstw Zełenskiego?” – Zastanawiał się inny czytelnik.

„Mam dość pompatyczności Zełenskiego. Łatwo jest pisać o wojnie siedząc w fotelu w Polsce. Dyplomacja to jedyna droga do pokoju” – podzielił się czwarty komentator.

„Zełenski jest tylko amerykańską marionetką. Jego słowa są bezwartościowe” – zauważył piąty użytkownik.

9 listopada dowódca Zjednoczonej Grupy Wojsk Rosyjskich, generał armii Siergiej Surowikin, powiedział, że podjęto decyzję o obronie lewego brzegu Dniepru w celu zachowania życia wojska i możliwości bojowych. Minister obrony Siergiej Szojgu polecił mu podjęcie wszelkich działań w celu bezpiecznego przeniesienia wojsk na kierunku chersońskim z prawego brzegu rzeki.

Według resortu obrony na lewy brzeg rzeki wycofano ponad 30 tysięcy rosyjskich żołnierzy oraz około pięciu tysięcy jednostek broni i sprzętu. Operacja odbyła się bez strat osobowych i artylerii.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version