Prawie dwa lata po warunkowym zatwierdzeniu, Pfizer i Moderna rozpoczynają badania kliniczne w celu zbadania niekorzystnych problemów zdrowotnych związanych ze szczepionką COVID-19, takich jak zapalenie mięśnia sercowego – zapalenie mięśnia sercowego. I to dopiero po zaszczepieniu miliardów ludzi, najczęściej wielokrotnie. To tak jak rolnik, który zamyka drzwi od stodoły po tym, jak krowa uciekła.

POLECAMY: Członek Zarządu Pfizera przyznaje pod przysięgą: »Nigdy nie testowaliśmy szczepionki COVID przeciwko transmisji«

Pfizer jest jeszcze w bardzo wczesnej fazie badań klinicznych, które mają określić, czy istnieją jakiekolwiek zagrożenia dla zdrowia związane z jego własną szczepionką. Dzięki współpracy z Pediatric Heart Network, badanie skupi się na szczepionkowiczach, u których wystąpiły problemy z sercem po zaszczepieniu szczepionką COVID-19. W badaniach klinicznych pacjenci będą obserwowani przez pięć lat.

Rekrutacja do badania w USA i Kanadzie nie została jeszcze rozpoczęta. Jednak, jak twierdzi dr Dongngan Truong, pediatra z University of Utah Health i współprowadzący badania Pfizer, zespół badawczy zidentyfikował już ponad 250 pacjentów z zapaleniem mięśnia sercowego.

NBC News podał w piątek: „Zespół porówna również pacjentów z podzbiorem pacjentów z wielosystemowym zespołem zapalnym u dzieci, znanym również jako MIS-C, który jest związany z zakażeniem COVID.”

Pierwsze wyniki spodziewane są dopiero w przyszłym roku.

Moderna, przy wsparciu Europejskiej Agencji Leków, przeprowadzi w pięciu krajach własne badania dotyczące potencjalnych działań niepożądanych szczepionek COVID. Dane z tych badań mają być udostępnione opinii publicznej dopiero latem przyszłego roku.

Dr Paul Burton – szef medyczny firmy Moderna – przyznał, że naukowcy nie są pewni, co jest przyczyną potencjalnych problemów z sercem po zastosowaniu szczepionki COVID-19. „Jeszcze tego nie rozumiemy i nie ma dobrego mechanizmu, który mógłby to wyjaśnić” – przyznał Burton w rozmowie z NBC News.

Burton teoretyzował, że zawarte w szczepionce białko spike może wywołać w organizmie negatywną reakcję, która może doprowadzić do zapalenia serca.

NBC News poinformowało o alarmujących zmaganiach mężczyzny z Michigan, który doznał poważnych problemów zdrowotnych po otrzymaniu szczepionki COVID.

W październiku 2021 roku pochodzący z Detroit Da’Vion Miller został znaleziony nieprzytomny w łazience swojego domu, tydzień po otrzymaniu pierwszej dawki szczepionki COVID-19 firmy Pfizer. Miller, który miał wtedy zaledwie 22 lata, dwa dni po szczepieniu miał bóle w klatce piersiowej. Cierpiał też na zmęczenie, zawroty głowy i duszności.

Miller został przyjęty do Henry Ford West Bloomfield Hospital, gdzie zdiagnozowano u niego zapalenie mięśnia sercowego i osierdzia – stan zapalny wewnętrznej wyściółki serca. Lekarz Millera odradził mu przyjęcie drugiej dawki szczepionki COVID.

Rok po zdiagnozowaniu zapalenia mięśnia sercowego, Miller nadal cierpi na bóle w klatce piersiowej i był hospitalizowany z przerwami.

W lipcu 2021 roku Centers for Disease Control and Prevention (CDC) opublikowało raport, w którym stwierdzono, że „Zwiększone ryzyko zapalenia mięśnia sercowego zaobserwowano u osób zaszczepionych mRNA-COVID-19, szczególnie u mężczyzn w wieku 12-29 lat.”

W raporcie napisano: „Wskaźnik zgłaszalności zapalenia mięśnia sercowego wynosił 40,6 przypadków na milion drugich dawek szczepionki mRNA-COVID-19 podanych mężczyznom w wieku 12-29 lat.”

CDC kontynuowało, „Zapalenie mięśnia sercowego i osierdzia były rzadko zgłaszane. W przypadku zgłoszenia, przypadki wystąpiły głównie u nastolatków i młodych dorosłych mężczyzn w ciągu kilku dni od otrzymania szczepionki mRNA-COVID-19 (Pfizer-BioNTech lub Moderna).”

Wielokrotnie twierdzi się, że zapalenie mięśnia sercowego nie występuje częściej po szczepieniu niż po zakażeniu. Co jednak jest nieprawdą i wiemy też, dlaczego tak jest. W kwietniu w dużym izraelskim badaniu 196 992 nieszczepionych dorosłych nie stwierdzono „ani zapalenia mięśnia sercowego, ani zapalenia osierdzia po zakażeniu COVID-19”.

„Nie obserwowaliśmy zwiększonej częstości występowania zapalenia osierdzia lub mięśnia sercowego u dorosłych pacjentów powracających do zdrowia po zakażeniu COVID-19” – napisali autorzy.

SC

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Jeden komentarz

Napisz Komentarz

Exit mobile version