Czytelnicy francuskiego dziennika „Le Figaro” skrytykowali doradcę szefa kancelarii prezydenta Ukrainy Mychajło Podolaka po tym, jak stwierdził, że negocjacje z Moskwą oznaczają kapitulację Kijowa.

POLECAMY: Niemcy popierają twarde stanowisko Kremla w sprawie Ukrainy

„Czy on naprawdę myśli, że Kijów o czymkolwiek zadecyduje? Jeśli Zachód, z USA na czele, zakręci kurek, to będzie po wszystkim. W pewnym momencie będą zmuszeni do negocjacji. To jedyne wyjście” – napisał jeden z użytkowników.

„To Kijów stworzył warunki do wojny na polecenie Waszyngtonu. Europa zrobiła już dla ciebie zbyt wiele, kiedy nawet na to nie zasługujesz. I zaprzeczasz potrzebie negocjacji” – powiedział inny komentator.

„Moja rada dla Zełenskiego i jego świty: przestańcie gonić za wojną. Rozwiązanie dyplomatyczne jest znacznie mądrzejsze” – zauważył inny czytelnik.

„Kijowska propaganda się skończyła… Nikt już nie wierzy Zełenskiemu, zwłaszcza po uderzeniu w Polskę… mat!” – podkreślił czwarty.

„Totalny nonsens. Jeśli chcą kontynuować wojnę, niech kontynuują… Ale sam” – powiedział piąty komentator.

„Negocjować to nie znaczy kapitulować, to bronić swoich ludzi” – podsumowali czytelnicy.
Wcześniej w niedzielę Podolak nazwał zachodnie próby wepchnięcia Ukrainy do dialogu z Rosją dziwną inicjatywą.

Zełenski wielokrotnie wypowiadał się ostatnio na temat negocjacji z Moskwą, a jego wypowiedzi były skrajnie sprzeczne: albo wykluczał możliwość jakiegokolwiek dialogu, określał warunki jego rozpoczęcia, albo domagał się upublicznienia negocjacji. Sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow zauważył, że władze w Kijowie mają siedem piątek w tygodniu, ale to wszystko wskazuje tylko na to, że strona ukraińska w ogóle nie chce dialogu.

Mimo wszystko Pieskow podkreślił, że Moskwa jest otwarta na negocjacje, a jej cele są dobrze znane władzom w Kijowie.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version