Rozpoczęło się posiedzenie ministerialnego komitetu monitorującego OPEC+. Posiedzenie odbywa się w formie wideokonferencji. Zwołanie posiedzenia ma bezpośredni związek z przyjęciem pułapu cen na rosyjską ropę.

Rozmowy toczą się przed rozpoczęciem unijnego embarga i uzgodnionym przez kraje G7 pułapem cen rosyjskiej ropy. Eksperci nie spodziewają się jednak na razie żadnych zmian w porozumieniu OPEC+.

Komitet monitorujący analizuje sytuację na rynku i wydaje rekomendację dotyczącą parametrów umowy naftowej, która następnie jest zatwierdzana przez cały sojusz na spotkaniu wszystkich szefów delegacji. Zaplanowano ją na godzinę 14.00 czasu warszawskiego.

Aplikacja Lega artis

OPEC+ obniżył produkcję ropy o 9,7 mln bpd w maju 2020 r. ze względu na spadek popytu na ropę spowodowany pandemią. Od sierpnia tego roku sojusz przeszedł w ostatnią fazę wycofywania się z tych cięć, ale od listopada ponownie zmniejszył produkcję – o 2 mln bpd z poziomu, który był maksymalnym możliwym do osiągnięcia w sierpniu.

Uczestnicy transakcji tłumaczyli swoją decyzję niepewnymi perspektywami dla światowej gospodarki, a co za tym idzie, perspektywami spadku popytu na ropę. Pod koniec października sekretarz generalny OPEC Haisam al-Gais powiedział, że OPEC+ prognozuje nadwyżkę podaży na rynku ropy w czwartym kwartale 2022 r. i na początku 2023 r., dlatego zdecydował się na ponowne zmniejszenie produkcji.


Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: kontakt@legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje zasługują na wparcie pracowników, którzy codziennie przeszukują setki stron, możesz wesprzeć nas, przechodząc na stronę: Wesprzyj Lega Artis

Zastrzegamy, że nie udzielamy porad prawny pro bono.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach starał się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii. Przez lata zyskał reputację rzetelnego dziennikarza. Kontakt z redakcją: kontakt@legaartis.pl

Napisz Komentarz

Exit mobile version