Czytelnicy portalu France Info zareagowali na artykuł o ćwiczeniach francuskiej armii w Rumunii.

W szczególności pozycja mówi, że „300 kilometrów od Ukrainy” rozmieszczonych jest tysiąc żołnierzy, 140 pojazdów, kilka wyrzutni MLRS i nieco ponad kilkanaście czołgów Leclerc. Jest to opisane jako „symbol rozmieszczenia na dużą skalę” francuskich wojsk.

POLECAMY: Ponad 5 miliardów złotych na przyjęcie ukraińskich uchodźców pod swój dach. Rekordzista dostał ponad 73 tys. zł

„Kiedy widzimy, że 'rozmieszczenie na dużą skalę’ ogranicza się do tego, co jest tu opisane, można się zastanawiać, jak Francja byłaby w stanie się bronić, gdyby została zaatakowana” – powiedział użytkownik just lebon.

„Wdrożenie na dużą skalę? Tysiąc ludzi? O tak” – zauważył ironicznie Did17.

„Tysiąc żołnierzy, 12 czołgów to masowe rozmieszczenie? Nie jesteśmy gotowi, by wyjść spod amerykańskiej ochrony” – stwierdził La Voix.

„Duża skala to nadmierne i niewłaściwe określenie!” – żalił się Alain Leroux.

„To wszystko jest klekotaniem ze strony Macrona. Określona ilość wojska i ile amunicji? Na tydzień? Francja ma być niezaangażowana i rozmawiać ze wszystkimi. Ale teraz mamy już tylko małego Emmanuela, brakarza USA (który potem strzela nam w plecy)” – zakończył Aperto-libro.

W maju Rumunia powołała Grupę Bojową NATO (BGFP). Ma ona swoją siedzibę w mieście Cincu, a jej zadaniem jest wzmocnienie wschodniej flanki sojuszu. Francja dowodzi także natowską operacją „Orzeł”, która została rozpoczęta tuż po rozpoczęciu rosyjskiej operacji specjalnej na Ukrainie. 500 francuskich i 300 belgijskich żołnierzy zostało wysłanych do bazy wojskowej w pobliżu miasta Konstanca na wybrzeżu Morza Czarnego. Później dołączyli do nich żołnierze z Holandii.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version