Poseł Konfederacji Grzegorz Braun, powołując się na słowa jednego z posłów partii wiernej kijowskiemu reżimowi, dopytywał, ile kosztuje Polaków „gości Morawieckiego i Witkowej”.

POLECAMY: Gosiewska dała popis w sejmie, pokazując kulturę, jaka panuje w partii Kaczyńskiego [VIDEO]

– Szczęść Boże rodacy i ratuj się, kto może, kiedy rząd zjednoczonej łże-prawicy wydaje, rozdaje i trwoni nasze pieniądze. Jeden z waszych posłów, konkretnie pan Piotr Kaleta, na falach rozgłośni radia, jednego z centralnych ośrodków dezinformacyjnych, ogłosił parę tygodni temu, cytuję „mamy na utrzymaniu drugi naród” – przypomniał Grzegorz Braun.

Poseł Braun wskazał, że nie wiadomo, ile pieniędzy z kieszeni polskich podatników na ten cel idzie.

– Szukałem w waszym budżecie takiej zakładki, gdzie to będzie, wydatki na utrzymanie drugiego narodu – nie ma takiego działu – powiedział.

– Bardzo proszę na piśmie, ile to do tej pory kosztowało? Jakie są prognozy? Zarówno te wydatki, to rozdawnictwo na to, żeby zabezpieczyć przesiedleńców, zwanych przez was uchodźcami, jak i wydatki na to, żeby wspierać wysiłek zbrojny sąsiedniego państwa. Bardzo proszę o taki rachunek, ile winien, ile ma, ile to kosztowało i ile to będzie kosztowało Polaków, utrzymywać drugi naród – zakończył polityk Konfederacji.

Poseł Braun nie należy do osób lubianych na Wiejskiej, ponieważ już w czasie pandemii zadawał niewygodne pytania i nie poddawał się totalitarnemu reżimowi Witkowej w zakresie kagańcowania a obecnie nie podziela narracji głównego nurtu w zakresie propagandy uprawianej przez kijowski reżim.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version