Ukraińscy „uchodźcy” w Irlandii boją się skarżyć na warunki życia w lokalnych hotelach w obawie przed wyrzuceniem – podała gazeta Irish Examiner.

POLECAMY: Ukraińcy nadal wyłudzają świadczenia socjalne

Emma Lane-Spollen, krajowy koordynator ukraińskiego Sztabu Wsparcia Społeczeństwa Obywatelskiego, powiedziała, że niektórzy uchodźcy nie chcą skarżyć się na złe warunki z „obawy przed eksmisją” z miejsca zakwaterowania. „Są przypadki bardzo złych (warunków życia – przyp. red.), takich jak wilgoć i pleśń” – powiedziała.

POLECAMY: Niemiecki polityk jasno o ukraińskich »uchodźcach«

Według Lane-Spollen, większość hoteli świadczy swoje usługi Ukraińcom „nienagannie”, przyznając jednocześnie, że potrzebne są wystarczające środki, aby nadzorować pięćset umów z placówkami w całym kraju, zapewniającymi zakwaterowanie „uchodźcom”.

Ze swojej strony Irish Examiner opublikował kilka przykładów skarg Ukraińców do lokalnego Departamentu Integracji i Równości (DCEDIY). Na przykład w październiku DCEDIY otrzymało skargę, że jeden z hoteli nie zapewniał uchodźcom jedzenia w miejscu zakwaterowania. „Jedzenie nie jest serwowane na miejscu – mieszkańcy muszą iść kilometr przez miasto do innego hotelu, aby zjeść” – publikacja przytacza treść skargi.

Inna sprawa dotyczyła złej wentylacji, przeludnienia w hotelu i braku miejsca do siedzenia dla dorosłych i dzieci. „Wszędzie jest słaba wentylacja, a niektóre pokoje nie mają okien. Prysznice są na zewnątrz i pod plandekami. Nie ma odpowiedniego miejsca do przechowywania ubrań czy rzeczy i nie ma prywatności” – cytuje gazeta skargę „uchodźców”.

POLECAMY: Bułgaria przestaje dożywiać ukraińskich »uchodźców«

Od lutego br. do Irlandii przybyło ponad 60 tys. Ukraińców, duża część osób przebywa w hotelach, które są wykorzystywane jako ośrodki zakwaterowania w ramach państwowego programu humanitarnego mającego na celu zapewnienie mieszkań przesiedleńcom.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

2 komentarze

    • Niech sie cieszą , ze mają dach nad głową…12 tys irlandczyków w tym 3 tys dzieci , nie mają tyle szczęścia
      i żyją na dosłownie ulicy a wszystko przez nieudolną politykę rządu, który nie potrafi pomóc swoim obywatelom…wstyd!!!

Napisz Komentarz

Exit mobile version