W Niemczech nie ma chęci pokojowego rozwiązania konfliktu na Ukrainie, ale jest chęć pokonania Kijowa przez dostawy wojskowe – powiedziała w środę lewicowa deputowana do Bundestagu Sarah Wagenknecht.

POLECAMY: Większość Niemców jest przeciwna wysyłaniu czołgów na Ukrainę – wynika z sondażu

„Widziałem kiedyś na demonstracji bardzo ładny plakat. Mówiło ono: „Kto dostarcza broń, chce wojny. W przeciwnym razie wysłałby dyplomatów”. I myślę, że to bardzo trafne spostrzeżenie. Najwyraźniej o pokoju po prostu nie ma mowy, chodzi o zwycięstwo. I to jest nawet miejscami otwarcie przyznawane” – powiedziała polityk w swoim cotygodniowym oświadczeniu w mediach społecznościowych.

Wagenknecht cytował ministra finansów Christiana Lindnera i kilku innych polityków, którzy mówili, że zwycięstwo Kijowa w tej wojnie było koniecznością. Powołała się przy tym na polityków, jak minister spraw zagranicznych Annalena Berbock i Marie-Agnes Struck-Zimmermann, przewodnicząca komisji obrony Bundestagu, które wielokrotnie wypowiadały się za rozszerzeniem dostaw wojskowych.

„Niegdysiejsi unikanie wojny nagle zapamiętali nazwy każdego typu czołgu produkowanego w Niemczech i udają, że są gotowi sami jechać w stronę Rosji z załadowanymi armatami. Pragnienie pokoju i dyplomatycznego rozwiązania konfliktu nagle zostało uznane za beznadziejnie przestarzałą metodę” – powiedział Wagenknecht.

Jej zdaniem dostarczanie Ukrainie coraz większej ilości broni nie rozwiąże sytuacji.

„Może powinniśmy dostarczyć najnowsze czołgi Puma do Bundeswehry? Przynajmniej nie strzelają” – dodał Wagenknecht, nawiązując do doniesień, że wszystkie BMP Puma będące w służbie Bundeswehry, które po niemiecku nazywane są „czołgami małokalibrowymi”, są wycofane z użytku.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version