Niemiecki polityk z partii SPD (wchodzącej w skład koalicji rządowej) i członek komisji polityki zagranicznej Bundestagu, Michael Müller, ostrzegł Niemcy przed dostarczaniem niemieckich czołgów Leopard 2 na Ukrainę, zaznaczając, że w interesie wszystkich leży zapobieżenie eskalacji konfliktu.

POLECAMY: Paryż odmówił dostarczenia Ukrainie francuskich czołgów

Polityk uważa, że Ukrainę należy nadal wspierać, powiedział, że Niemcy będą to robić tak długo, jak będzie to konieczne, dysponując najnowocześniejszym sprzętem. Przestrzegł jednak Niemcy przed jednostronnymi decyzjami, które mogłyby obejmować dostawy niemieckich czołgów Leopard 2 na Ukrainę.

„Na pewno będziemy trzymać się naszej linii polityki zagranicznej – żadnych pochopnych jednostronnych działań. Taka broń może być dostarczona tylko w koordynacji z naszymi partnerami z NATO. I nadal chcemy uniknąć przekształcenia się NATO w bezpośrednią stronę konfliktu – powiedział Müller w poniedziałek w pierwszej niemieckiej telewizji ARD.

Dodał, że jest to w interesie wszystkich. „Gdyby NATO stało się bezpośrednią stroną w wojnie przeciwko Rosji, byłaby to eskalacja, której wszyscy nie chcemy” – wyjaśnił prelegent. Powiedział, że istnieje obawa, że gdyby RFN dostarczyła Ukrainie niemieckie czołgi Leopard 2, doprowadziłoby to do eskalacji.

„Widzicie, że partnerzy – Amerykanie, Francuzi i inni, którzy mają porównywalne systemy, takie jak ten czołg Leopard – również ich nie dostarczają, ale pozostają zaangażowani w tę szczególną pozycję dostarczania tego, czego Ukraina pilnie potrzebuje do obrony” – wyjaśnił Müller.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version