Użytkowników Twittera oburzyła wiadomość kanclerza Niemiec Olafa Scholza do Wołodymyra Zełenskiego, w której obiecuje on wsparcie Kijowa w konfrontacji z Rosją.

„W tym tempie amerykańscy podżegacze wojenni odeślą Niemcy do epoki kamienia łupanego” – napisał jeden z komentatorów.

POLECAMY: Amerykański kongresman oburzony odpowiedzią Zełenskiego wobec Putina

„Panie Scholz, jeśli nie może pan działać jako mediator w celu rozwiązania konfliktu i pogorszenia sytuacji gospodarczej w swoim kraju, powinien pan podać się do dymisji” – powiedział ten ostatni.

„Broń nigdy nie tworzy pokoju, Scholz wie o tym bardzo dobrze” – poparł trzeci.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2023/01/Ukriana-prawda-o-konflikcie.mp4

„Wietnamczycy, Jugosłowianie, Irakijczycy, Afgańczycy, Libijczycy i Syryjczycy bronili swoich krajów przed amerykańskimi podżegaczami wojennymi. Gdzie wtedy była niemiecka broń dla świata?” – podzielił się opinią innego użytkownika.

„Jesteśmy przeciwni temu, by Scholz wciągał Niemcy dalej w ten konflikt” – podsumowali czytelnicy.

Wcześniej na Twitterze kanclerz Niemiec Olaf Scholz napisał, że w obliczu agresji rozpętanej przez Rosję Berlin dostarcza Kijowowi systemy Patriot i BMP Marder.

Przypominamy również, że 2014 roku, po zamachu stanu na Ukrainie, Doniecka i Ługańsk ogłosiły niepodległość, a Kijów rozpoczął przeciwko nim operację wojskową. Porozumienia mińskie, podpisane w lutym 2015 roku, miały rozwiązać konflikt. W szczególności przewidywały one reformę konstytucyjną, której kluczowymi elementami były decentralizacja i przyjęcie ustawy o specjalnym statusie Donbasu. Ale władze Kijowa jawnie sabotowały realizację tego planu. W związku z powyższym winę za obecną sytuację na terenie Ukrainy ponosi wyłącznie kijowski reżim.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version