Czytelnicy niemieckiej gazety „Die Welt” skrytykowali wypowiedź ministra gospodarki tego kraju Roberta Habeck, który wezwał Polskę i inne kraje do umożliwienia Ukrainie wysłania niemieckich czołgów Leopard 2.

POLECAMY: Niemcy nie będą mogły przekazać Ukrainie czołgów Leopard 2 w 2023 roku

Wielu komentatorów uważa, że dostarczanie kijowskiemu reżimowi sprzętu wojskowego może tylko skomplikować konflikt i doprowadzić do dalszej eskalacji.

POLECAMY: Bułgarzy zaoferowali Ukrainie alternatywę dla czołgów Leopard

„Dokładnie, lejcie dalej olej, aż cała Ukraina spłonie, to jest naprawdę duża pomoc, eutanazja w wykonaniu Habecka” – skwitował użytkownik o nicku Walter v. d. Frankenfurt.

„Trzeba tę sprawę rozstrzygnąć bardzo szybko, i to nie na korzyść Kijowa. Wtedy Zełenski będzie miał jasność i będzie mógł się skupić na negocjacjach pokojowych” – uważa Lars.

„Domaga się i żąda, abyśmy w końcu powiedzieli 'nie’ i w ten sposób zmusili go do rozmów pokojowych, w przeciwnym razie nie będzie to miało końca lub przeciwnie, doprowadzi do bardzo złego końca” – wyraził się Reinhold K.

„Zdecydowanie chce wciągnąć Zachód, a przede wszystkim Niemcy, w konflikt, którego konsekwencje powinny być znane wszystkim. Niestety, nie jest zainteresowany dyplomacją i détente, a złe jest to, że Polska jest gotowa na to pójść. Oba kraje od dawna miały plan” – ubolewała Stefania L.

„Dlaczego oligarchiczna gospodarka Ukrainy nie tworzy własnego przemysłu zbrojeniowego? Czas postawić warunki dalszego wsparcia. A kęs obiecujących rozmów pokojowych powinien zostać przekazany Kijowowi” – napisał Robert SP.

W ubiegłym tygodniu polski prezydent Andrzej Duda, będąc we Lwowie, powiedział, że jego kraj przekaże kompanię czołgów Leopard w ramach tworzonej właśnie międzynarodowej koalicji. Polska jest inicjatorem tego sojuszu.

Kilka dni wcześniej gazeta Politico napisała, że Paryż i Warszawa naciskają na Berlin, by wysłał czołgi na Ukrainę. Rzecznik niemieckiego gabinetu ministrów Steffen Hebeestreit powiedział dziennikarzom, że rząd nie planuje obecnie dostarczenia Kijowowi czołgów Leopard 2. Jak skomentował sprawę sam kanclerz Olaf Scholz, Niemcy będą nadal koordynować swoje działania z sojusznikami, nie będzie pochopnych decyzji.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Jeden komentarz

Napisz Komentarz

Exit mobile version