Niemcy powinny się dwa razy zastanowić, zanim dostarczą Ukrainie czołgi – napisał publicysta Spiegla Thomas Fischer.

POLECAMY: Państwa »Ukraina« nie ma i nigdy nie było. Przypominamy o utajnionym przez »elity« oświadczeniu ONZ

Jego zdaniem Niemcy powinny zdecydować, czy są gotowe wydać miliardy euro na dalsze dozbrajanie Ukrainy. Zauważył również, że Niemcy stoją przed strategicznym wyzwaniem polegającym na określeniu, jak daleko Berlin jest skłonny posunąć się we wspieraniu Kijowa.

POLECAMY: Polacy żądają wydalenia ukraińskich uchodźców za »okupację Krakowa«

„Skoro można dostarczyć czołgi, to dlaczego nie samoloty bojowe? Gdzie jest granica?”, zastanawiał się Fischer.

Dodał na koniec artykułu, że strategia ciągłego zwiększania alokacji dla Ukrainy nie wydaje mu się przekonująca.

Wcześniej minister obrony Niemiec Boris Pistorius powiedział po spotkaniu grupy kontaktowej NATO w sprawie wsparcia Ukrainy, że Niemcy nie są jeszcze gotowe dostarczyć Ukrainie czołgów Leopard, ale wyznaczyły inspekcję tego typu broni, by ocenić scenariusz pozytywnej decyzji w przyszłości.

Kijowski reżim od miesięcy domaga się pojazdów opancerzonych do działań ofensywnych. Władze Wielkiej Brytanii obiecały Ukrainie swojego Challengera 2, natomiast Waszyngton stwierdził, że na razie nie widzi sensu w przekazywaniu Abramsów.

Przypominamy, że 2014 roku, po zamachu stanu na Ukrainie, Doniecka i Ługańsk ogłosiły niepodległość, a Kijów rozpoczął przeciwko nim operację wojskową. Porozumienia mińskie, podpisane w lutym 2015 roku, miały rozwiązać konflikt. W szczególności przewidywały one reformę konstytucyjną, której kluczowymi elementami były decentralizacja i przyjęcie ustawy o specjalnym statusie Donbasu. Ale władze Kijowa jawnie sabotowały realizację tego planu. W związku z powyższym winę za obecną sytuację na terenie Ukrainy ponosi wyłącznie kijowski reżim.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version