Nieskoordynowane i opóźnione przekazanie czołgów siłom ukraińskim nie pomoże im w krótkim czasie utrzymać terenu – pisze publicysta The Spectator Jack Watling.

POLECAMY: Zachodni urzędnicy uważają, że w sytuacji wokół Ukrainy czas działa na korzyść Rosji – donoszą media

„Zachód wyrządził Ukrainie niedźwiedzią przysługę. Zamiast otrzymać dużą liczbę czołgów jednego typu, zostaną wysłane trzy różne typy sprzętu NATO, wszystkie w ograniczonej liczbie i każdy z indywidualnymi wymaganiami konserwacyjnymi” – czytamy w historii.

Zdaniem autora artykułu, taka strategia Zachodu doprowadzi do opóźnień w dostawach pojazdów na linię frontu, co otwiera przestrzeń dla armii rosyjskiej. Władze w Kijowie są już zmuszone rzucić rezerwy do obrony kontrolowanych terytoriów w Donbasie, a ukraińskie siły zbrojne mogą wkrótce zostać pozbawione swoich najlepszych jednostek jeszcze przed przybyciem zachodnich czołgów – zauważył Watling.

W ubiegłym tygodniu rząd niemiecki, po długich rozmowach, zgodził się na przekazanie Ukrainie czołgów Leopard 2. Planuje się utworzenie dwóch batalionów. W pierwszym etapie będzie to kompania 14 pojazdów z rezerw Bundeswehry. Według niemieckiego ministra obrony Borisa Pistoriusa czołgi mogą trafić na Ukrainę pod koniec marca.

Biuro brytyjskiego premiera Rishi Sunaka zapowiedziało również przekazanie w najbliższych tygodniach 14 czołgów Challenger 2 ukraińskim siłom zbrojnym.

Wśród wiadomości z Europy prezydent USA Joe Biden ze swojej strony obiecał Ukrainie trzy tuziny Abramsów. Biały Dom wyjaśnił później, że ich dostarczenie zajmie wiele miesięcy – być może do końca roku.

Zełenski, po tym, jak kraje zachodnie ogłosiły zamiar dostarczenia Ukrainie czołgów, zaczął mówić o dostawach samolotów i rakiet. 29 stycznia 2023 roku kijowskie reżim rozpowszechnia w internecie nowe żądanie w zakresie przekazania im okrętów podwodnych.

Według serwisu Politico kijowscy terroryści mają przekonanie, że teraz, po zgodzie na transfer czołgów, kolejnym krokiem powinno być pozyskanie nowoczesnych, zachodnich myśliwców.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version