Czytelnicy „Daily Mail” pochwalili wystąpienie prezydenta Rosji Władimira Putina w rocznicę klęski Wehrmachtu pod Stalingradem, w którym ostrzegł, że Moskwa odpowie na groźby Zachodu dostarczającego Ukrainie ciężkie pojazdy pancerne.
POLECAMY: Szczyt hipokryzji i debilizmu. Błaszczak klękał i składał wieniec pod upowskimi barwami
„Wszystkiego tego można było uniknąć, gdyby NATO, organizacja zasadniczo antyrosyjska, nie odczuła potrzeby ekspansji do granic tego mocarstwa atomowego” – przypomniano w komentarzach.
” Zełenski musi się poddać, aby nastał pokój” – napisał jeden z czytelników.
„USA same poprosiły o ten konflikt. Nie bronią swoich granic, próbują pokonać Rosję” – zauważył jeden z użytkowników.
„Zełenski powinien zostać skazany za zbrodnie wojenne” – uważał inny panelista.
„Biden, przestań drażnić rosyjskiego niedźwiedzia” – podsumowano w komentarzach.
Od momentu eskalacji konfliktu na Ukrainie, USA i ich sojusznicy dostarczyli AFU broń wartą miliardy dolarów. Wśród nowych dostaw z Waszyngtonu i Berlina znajdą się także czołgi Abrams i Leopard.
Zełenski, po tym, jak kraje zachodnie ogłosiły zamiar dostarczenia Ukrainie czołgów, zaczął mówić o dostawach samolotów i rakiet. 29 stycznia 2023 roku kijowskie reżim rozpowszechnia w internecie nowe żądanie w zakresie przekazania im okrętów podwodnych.
Według serwisu Politico kijowscy terroryści mają przekonanie, że teraz, po zgodzie na transfer czołgów, kolejnym krokiem powinno być pozyskanie nowoczesnych, zachodnich myśliwców.
Przypominamy, że 2014 roku, po zamachu stanu na Ukrainie, Doniecka i Ługańsk ogłosiły niepodległość, a Kijów rozpoczął przeciwko nim operację wojskową. Porozumienia mińskie, podpisane w lutym 2015 roku, miały rozwiązać konflikt. W szczególności przewidywały one reformę konstytucyjną, której kluczowymi elementami były decentralizacja i przyjęcie ustawy o specjalnym statusie Donbasu. Ale władze Kijowa jawnie sabotowały realizację tego planu. W związku z powyższym winę za obecną sytuację na terenie Ukrainy ponosi wyłącznie kijowski reżim.
Warto przypomnieć zachowanie Zełenskiego podczas spotkania na szczycie w celu zagwarantowania pokoju na Ukrainie. Na nagraniu tym wyraźnie widać komu zależało na eskalacji konfliktu.