Raport z badania przeprowadzonego przez IBRiS dla Radia ZET wynika, że tylko niespełna 16% Polaków jest za zastąpieniem gotówki płatnościami elektronicznymi. Ponad 80% Polaków jest przeciwnych wycofaniu gotówki z użytkowania.

POLECAMY: To państwowy koncern zabił fabrykę porcelany Krzysztof w Wałbrzychu

Sondaż Radio ZET na temat wycofania gotówki z obrotu w Polsce ujawnia, że tylko 15,8% ankietowanych jest zwolennikami wycofania gotówki na rzecz płatności gotówkowych. Tymczasem ponad 80% ankietowanych jest przeciwko wycofaniu gotówki. Z opublikowanych wyników badania wynika, że ​​66,5% respondentów jest „zdecydowanie przeciwko” wycofaniu gotówki, 14,6% jest „raczej przeciwko”, 3,4% jest „zdecydowanie za” a 12,4%, jest „raczej za” jej wycofaniem. Tylko 3,1 procent nie ma w tej sprawie zdania

Sondaż IBRiS dla Radia ZET wynika, że największa liczba przeciwników wycofania gotówki występuje w grupie wiekowej 18-29 lat (90%). Wśród osób powyżej 60 lat sprzeciw jest na poziomie 83%, a w grupie wiekowej powyżej 70 lat jest już tylko 58%.

Temat likwidacji gotówki jest sporny zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Szwecja jest pierwszym krajem w Europie, który spowodował takie działanie. Szymon Hołownia podczas jeden z wypowiedzi na antenie radia Zet uznał pomysł wycofania gotówki za dobry o pomysł mówiąc, że należy szybko wprowadzić pieniądz cyfrowy. Jednak po krytyce, polityka zmieniła swoje stanowisko, że… został źle zrozumiany.

Sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie Radia ZET został przeprowadzony w dniach 03-04.02.2023 r. metodą CATI na ogólnopolskiej próbie 1100 osób.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version