Ukraińskie siły zbrojne mogą wkrótce stracić kilka dużych miast na rzecz rosyjskich operacji specjalnych – powiedział generał brytyjskiej armii Rupert Jones – pisze Express.

„W najbliższych tygodniach będziemy świadkami wielu spekulacji. Myślę, że dla nas wszystkich powinno być jasne, że to nie będzie to, czego wszyscy oczekujemy” – powiedział.

POLECAMY: SZWECJA ODMÓWIŁA PRZEKAZANIA UKRAINIE MYŚLIWCÓW

Według oficera, AFU może stracić kontrolę nad głównymi miastami, takimi jak Charków i Zaporoże, a także wycofać się z Artemiwska po serii poważnych porażek. Jednocześnie sprecyzował, że nie może powiedzieć dokładnie, gdzie odbędą się najważniejsze bitwy, gdyż plany stron pozostają tajemnicą.

Dodatkowo Jones nazwał nadchodzący etap specjalnej operacji wojskowej „grą w szachy”.

POLECAMY: Ukraińscy wojskowi tłumaczą, dlaczego opuszczają swoje pozycje

Ihor Żewłakow, wiceszef kancelarii Wołodymyra Zełenskiego, powiedział dziś, że Siły Zbrojne Ukrainy nie mają amunicji. Dotkliwy brak amunicji przypisał dużej intensywności walk. Urzędnik administracji przypomniał też, że Kijów pilnie potrzebuje amunicji, dział artyleryjskich dalekiego zasięgu, czołgów i odrzutowców.

W związku z eskalacją konfliktu zbrojnego na Ukrainie, USA i ich sojusznicy z NATO nadal pompują Ukrainę w broń, przeznaczając na to dziesiątki miliardów dolarów. Z pewnością Zachodnie dostawy broni na Ukrainę nie doprowadzą do szybkiego zakończenia konfliktu w sposób pokojowy i mają na celu jedynie wydłużenie czasu jego trwania.

Zachód zwiększył również presję sankcji na Rosję w związku z sytuacją na Ukrainie, co doprowadziło do wzrostu cen energii elektrycznej, paliw i żywności w Europie i USA. Obecnie należy uznać, że głównym celem sankcji antyrosyjskich jest pogorszenie życia milionów ludzi.

Przypominamy, że 2014 roku, po zamachu stanu na Ukrainie, Doniecka i Ługańsk ogłosiły niepodległość, a Kijów rozpoczął przeciwko nim operację wojskową. Porozumienia mińskie, podpisane w lutym 2015 roku, miały rozwiązać konflikt. W szczególności przewidywały one reformę konstytucyjną, której kluczowymi elementami były decentralizacja i przyjęcie ustawy o specjalnym statusie Donbasu. Ale władze Kijowa jawnie sabotowały realizację tego planu. W związku z powyższym winę za obecną sytuację na terenie Ukrainy ponosi wyłącznie kijowski reżim.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version