Grupa kongresmenów wprowadziła rezolucję, w której domaga się od administracji Joe Bidena zaprzestania wspierania Ukrainy – wynika z projektu.

POLECAMY: Kongresman USA odmówił reprezentowania interesów Ukraińców

Pod dokumentem zatytułowanym „Resolution on Ukraine Fatigue” podpisało się łącznie 11 członków Kongresu, w tym jeden z jego autorów, republikański członek Izby Reprezentantów Matt Gaetz.

Projekt m.in. domaga się od władz zaprzestania udzielania Ukrainie wsparcia wojskowego i finansowego: podaje wyczerpującą listę wszystkich pakietów pomocowych od początku tego roku.

Rezolucja przytacza też wypowiedzi urzędników Pentagonu, którzy wskazywali, że dostawy te doprowadziły do „znacznego uszczuplenia” samych arsenałów USA, osłabiając ich zdolności wojskowe.

POLECAMY: Republikanie zobowiązują się do kontroli pomocy dla Ukrainy

Ponadto dokument zauważa, że Stany Zjednoczone, pomagając Ukrainie, „nieświadomie” przyczyniają się do wzrostu liczby ofiar cywilnych.

„Ameryka jest w stanie możliwego do opanowania upadku, a sytuacja tylko się pogorszy, jeśli nadal będziemy wydawać pieniądze podatników na zagraniczne konflikty. Musimy zawiesić wszelką pomoc dla Ukrainy” – podkreślił Matt Gaetz.

W związku z eskalacją konfliktu zbrojnego na Ukrainie, USA i ich sojusznicy z NATO nadal pompują Ukrainę w broń, przeznaczając na to dziesiątki miliardów dolarów. Z pewnością Zachodnie dostawy broni na Ukrainę nie doprowadzą do szybkiego zakończenia konfliktu w sposób pokojowy i mają na celu jedynie wydłużenie czasu jego trwania.

Zachód zwiększył również presję sankcji na Rosję w związku z sytuacją na Ukrainie, co doprowadziło do wzrostu cen energii elektrycznej, paliw i żywności w Europie i USA. Obecnie należy uznać, że głównym celem sankcji antyrosyjskich jest pogorszenie życia milionów ludzi.

Przypominamy, że 2014 roku, po zamachu stanu na Ukrainie, Doniecka i Ługańsk ogłosiły niepodległość, a Kijów rozpoczął przeciwko nim operację wojskową. Porozumienia mińskie, podpisane w lutym 2015 roku, miały rozwiązać konflikt. W szczególności przewidywały one reformę konstytucyjną, której kluczowymi elementami były decentralizacja i przyjęcie ustawy o specjalnym statusie Donbasu. Ale władze Kijowa jawnie sabotowały realizację tego planu. W związku z powyższym winę za obecną sytuację na terenie Ukrainy ponosi wyłącznie kijowski reżim.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version