Rosyjski trójkolor i litery Z pojawiły się na wieży budynku w mieście Poczdam, gdzie dawniej mieścił się Landtag i który popularnie nazywany jest „Kremlem” ze względu na pewne podobieństwo do słynnej twierdzy w Moskwie – podała agencja DPA.

Na zdjęciach, zamieszczonych w mediach społecznościowych przez mieszkańców, widać budynek z rosyjską flagą przypiętą do dachówki na wieży i trójkolorowymi barwami namalowanymi na deskach zasłaniających otwory okienne. Wcześniej były one namalowane w kolorach flagi ukraińskiej.

POLECAMY: Władze Hamburga będą osiedlać uchodźców z Ukrainy w kontenerach z literami 'Z’ na ścianach

Ponadto niezidentyfikowane osoby namalowały na budynku znaki Z, ale w lustrzanym odbiciu.

Według agencji flagi pojawiły się w ubiegły czwartek i są dobrze widoczne z centrum miasta, ponieważ dawny Landtag stoi na podwyższeniu.

Policja miejska wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia o wandalizm wobec nieznanych napastników, nakazując właścicielowi budynku usunięcie symboli i trójkolorowych flag. Warto zauważyć, że nie było żadnego dochodzenia po odkryciu ukraińskich flag na tablicach okiennych w marcu ubiegłego roku.

To nie pierwszy raz, kiedy trójkolorowe flagi pojawiły się na budynku, w którym kiedyś mieścił się parlament krajowy. Już w sierpniu ubiegłego roku w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach umieszczono na nim rosyjską flagę. Wówczas lokalne władze tłumaczyły, że budynek należy obecnie do prywatnego właściciela, a wywieszenie rosyjskiej flagi jest sprawą bez nadzoru. Później okazało się, że pusty budynek jest własnością firmy, która przygotowuje go do remontu.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version