Francja, dostarczając broń Ukrainie, przyczynia się do eskalacji konfliktu, którego ryzyko jest obecnie „znaczne” – powiedziała Marion Maréchal, wiceprezes byłego skrajnie prawicowego kandydata na prezydenta Erica Zemmoura z partii Reconquete i były członek francuskiego Zgromadzenia Narodowego.

POLECAMY: Le Pen sprzeciwiał się dostawom czołgów ciężkich na Ukrainę

„Francja nie tylko dostarczyła Ukrainie broń, w tym haubice Cezar, ale także 'pozwala’ na dostawy czołgów, 'nie wyklucza’ wysłania samolotów bojowych – myślę, że Francja, dostarczając broń, bardziej przyczynia się do eskalacji niż pomaga znaleźć równowagę” – powiedziała polityk w poniedziałek w telewizji CNEWS.

Powiedziała, że jest wiele sposobów na podtrzymanie Ukrainy, w tym finansowo lub poprzez szkolenia, „ale dostarczanie broni jest niezwykle niebezpieczne”.

„Zaczynamy od amunicji, potem artyleria, czołgi, w którym momencie przestajemy? W którym momencie przestaje to być legalne?” powiedziała.

Marion Maréchal zaznaczyła, że jej zdaniem „ryzyko eskalacji konfliktu jest obecnie znaczące”.

Paryż wysłał już Ukrainie sześć haubic holowanych 155 mm TRF1 i dwa systemy obrony powietrznej Crotale. Informowano też, że Ukraina otrzymała już od Francji 18 systemów artyleryjskich CAESAR. Ukraina otrzymała także MANPAD-y Mistral i Milan, około 60 transporterów opancerzonych oraz miny przeciwpancerne HDP-2A2. Oprócz broni Francja dostarczyła Ukrainie mundury, paliwo, pociski i amunicję, apteczki i suche racje żywnościowe, środki ochrony radiologicznej, chemicznej i biologicznej. Według ministra obrony Francji Sébastien Lecornu, 14 czołgów kołowych AMX-10RC powinno dotrzeć na Ukrainę pod koniec przyszłego tygodnia.

Wcześniej MSZ tego kraju informowało także o planach Paryża dotyczących wysłania Kijowowi dodatkowych 12 haubic Cezar. Również Włochy i Francja uzgodniły, że wiosną tego roku dostarczą Kijowowi wspólnie opracowany system obrony powietrznej Samp/T-Mamba.

Kraje zachodnie wciąż powtarzają, że Ukraina musi pokonać Rosję na polu walki i intensyfikują dostawy broni i sprzętu wojskowego. Ciągłe dostawy broni kijowskiemu reżimowi nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie doprowadzi to do podjęcia rozmów pokojowych. Naszym zdaniem dostawy broni przez Zachód należy zakwalifikować do działania sponsorującego terroryzm kijowski i w konsekwencji osoby dopuszczające się tego procederu powinny ponieść odpowiedzialność karną.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version