Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP ostrzega, że te nadchodzące święta Wielkanocne będą najdroższe w historii dla konsumentów. Według Polsat News, ceny mięsa rosną bardzo szybko i wzrost o 13% w skupie trzody chlewnej w porównaniu z zeszłym miesiącem oznacza wyższe ceny dla klientów w sklepach. Wielkanoc wypada za dokładnie 40 dni.

Obecnie konsumenci w Polsce muszą zapłacić 2,30 zł za 100-gram mięsa wieprzowego. W niektórych sklepach cena za kilogram mięsa przekracza 30 zł za kilogram.

Według branży mięsnej, cena skupu mięsa jest obecnie wysoka, a dostępność surowca jest ograniczona, co wymusza częste importowanie go z zagranicy. Sklepy detaliczne o większej powierzchni sprzedaży są w lepszej sytuacji, natomiast te mniejsze mają trudniejszą sytuację ze względu na wyższe koszty zakupu i mniejszą siłę nabywczą.

Grażyna Proszowska, kierownik rejonu delikatesów Szyneczka na Śląsku, zauważa, że mali, lokalni sprzedawcy nie są w stanie dorównać dużym sklepom pod względem cen, ale mogą konkurować z nimi pod względem jakości produktów i obsługi klienta. Duże sklepy kupują duże ilości mięsa i mogą sobie pozwolić na promocje na różne części mięsa, co jest niemożliwe dla mniejszych sklepów. Mniejsze sklepy nie mogą rywalizować z cenami, jakie oferują duże sklepy.

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP poinformowało, że napisało list Morawieckiego, w którym przewiduje, że tegoroczne święta Wielkanocne będą najdroższe w historii dla polskich konsumentów.

W liście czytamy: „Wszystko wskazuje na to, że zbliżająca się Wielkanoc będzie dla konsumentów najdroższa w historii”.

Tegoroczne święta Wielkanocne przypada dokładnie za 40 dni.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version