Decyzja irlandzkich linii lotniczych Ryanair o zawieszeniu trzech połączeń z Gdańska może budzić obawy wśród podróżnych. Od kwietnia 2023 roku, nie będzie już możliwości lotu z Gdańska do Birmingham, Walencji i Wilna. Przyczyna tej decyzji nie została oficjalnie podana przez przewoźnika.

Możliwe, że powodem takiej decyzji jest obniżenie popytu na te trasy lub też jakieś wewnętrzne decyzje biznesowe, np. zmiana strategii przewoźnika. Niemniej jednak, brak jasnego wyjaśnienia ze strony Ryanair może budzić pewne niepokoje wśród pasażerów i rodzić pytania o przyszłość innych połączeń lotniczych.

Warto podkreślić, że Ryanair jest jednym z największych przewoźników lotniczych w Europie, który obsługuje wiele połączeń w całej Unii Europejskiej. Jego decyzje dotyczące zawieszenia połączeń mogą mieć wpływ na wiele innych miast i pasażerów w całej Europie.

Mimo to, warto zaznaczyć, że linie lotnicze regularnie dokonują zmian w swoich trasach, aby dostosować się do zmieniających się warunków rynkowych i biznesowych. W związku z tym, choć decyzja Ryanaira może budzić pewne obawy, nie powinna ona powstrzymać pasażerów od korzystania z usług innych przewoźników lub przyszłych połączeń oferowanych przez tę firmę.

Zawieszenie tras. Nie tylko Ryanair podjął taki krok

Linie lotnicze Wizz Air podjęły podobną decyzję do Ryanaira. Nie będzie obowiązywać przez tak długi czas, ale również dotknie m.in. Polskę. Z systemu Wizz Aira wynika, że całoroczne połączenie z Budapesztu do Warszawy będzie zawieszone od końca marca na ponad miesiąc. 

Zawieszenie lotów przypada na święta Wielkanocne, na czas, kiedy na lotniskach panuje wzmożony ruch. Ostatni lot z Budapesztu do stolicy Polski odbędzie się 25 marca. „W sezonie letnim loty na tej trasie będą realizowane cztery razy w tygodniu (w poniedziałki, środy, piątki i niedziele)”.

W oświadczeniu wysłanym do tamtejszej redakcji Wizz Air stwierdza, że decyzja podyktowana jest koniecznością „optymalizacji siatki połączeń”.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii. Researcher OSINT z doświadczeniem w międzynarodowych projektach dziennikarskich. Publikuje materiały od ponad 20 lat dla największych wydawnictw.

Napisz Komentarz

Exit mobile version