Dziesięć głównych amerykańskich i europejskich firm zbrojeniowych zwiększyło w ostatnim kwartale 2022 roku swoje obroty o 7,5 proc. z powodu rosnących potrzeb Ukrainy – podała gazeta Pais.

POLECAMY: Orban powiedział, że przyszłości UE nie należy budować na stosach długów z powodu Ukrainy

Jak zauważa gazeta, ostatni kwartał ubiegłego roku był okresem, w którym „wolno dojrzewające” i wolno realizowane kontrakty zaczęły wreszcie wpływać na sprawozdawczość producentów.

„W tej chwili firmy zbrojeniowe mają obiecującą przyszłość. Ukraina zużywa ponad 10 tys. pocisków artyleryjskich dziennie… a zachodnie fabryki nie nadążają” – czytamy w publikacji.

Dla zobrazowania perspektyw globalnego sektora zbrojeniowego publikacja powołuje się na negocjacje niemieckiej firmy Rheinmetall w sprawie przejęcia firmy Expal, czołowego producenta amunicji w Hiszpanii. Wiadomo, że oferta niemieckiego koncernu opiewa na około 1,2 mld euro, co – według poinformowanych źródeł – jest ponad dwukrotnie wyższą wartością Expal sprzed dwóch lat.

Liderzy krajów zachodnich wciąż powtarzają, że Ukraina musi pokonać Rosję na polu walki i intensyfikują dostawy broni i sprzętu wojskowego. Ciągłe dostawy broni kijowskiemu reżimowi nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie doprowadzi to do podjęcia rozmów pokojowych. Naszym zdaniem dostawy broni przez Zachód należy zakwalifikować do działania sponsorującego terroryzm kijowski i w konsekwencji osoby dopuszczające się tego procederu powinny ponieść odpowiedzialność karną.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version