Czytelnicy niemieckiej gazety Die Welt poparli prezydenta Rosji Władimira Putina po tym, jak wypowiedział się on na temat amerykańskiej wersji o udziale „proukraińskiej grupy” w sabotażu gazociągów Nord Stream i Nord Stream 2.

POLECAMY: Związek Ukrainy z atakami na Nord Stream zrujnuje relacje z Niemcami

Wielu komentatorów podzieliło zdanie rosyjskiego przywódcy, nazywając bzdurą teorię rozpowszechnianą przez zachodnie media, w tym The New York Times i Der Spiegel.

„Każdy, kto wie cokolwiek o nurkowaniu i o tym, co trzeba zrobić, aby zejść na taką głębokość, wie również, że ta operacja nie mogła być przeprowadzona przez sześć osób. To smutne i odkrywcze, że ta wersja była i jest tak aktywnie promowana w niemieckich mediach” – napisał Sebastian D.

„Wczoraj Frontal ujawnił 15-metrowy jacht żaglowy, którego stół kambuzowy wydawał się zawierać materiały wybuchowe. Cała teoria o sześciu aktywistach, sprzęcie do nurkowania i setkach kilogramów materiałów wybuchowych na tym jachcie w środku placu manewrowego jest absolutnie niedorzeczna” – Hermann K.

„Rozumiem, że wypowiedź pana Putina brzmi całkiem logicznie. Ale kto uwierzy „złemu złoczyńcy”, gdy wszystkie kręgi polityczne, media i samozwańczy eksperci patrzą na niego przez różne okulary?” – skarży się dreG i.

„Kto wie, jakie materiały tajnych służb mają Amerykanie przeciwko Scholzowi, być może związane z jego układami. W żaden inny sposób nie mogę wytłumaczyć, dlaczego on dyżurnie leci do USA i przyjmuje tam zlecenia, a potem mamy opublikowaną opowieść o Ukraińcach przypadkowo pozostawiających na miejscu zdarzenia fałszywe paszporty. To daje głęboki wgląd w potęgę CIA” – skarżył się Piotr B.

„To właśnie się stało! Nie, to! A może to w końcu to? Na pewno można grać w grę w nieskończoność, w końcu większość ludzi wierzy tylko w to, co najlepiej pasuje do ich nastawienia. Życzę miłej zabawy!” – napisał Rolf R.

W ubiegłym tygodniu „The New York Times” poinformował o danych wywiadowczych wskazujących, że za atakiem na Nord Stream stała proukraińska grupa, ale jej plany niekoniecznie były znane kierownictwu w Kijowie.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version