Rząd ogłosił w czwartek, że wprowadzone z naruszeniem delegacji ustawowej ograniczenia epidemiczne, takie jak noszenie maseczek w aptekach oraz w budynkach, gdzie prowadzona jest działalność lecznicza, takich jak szpitale czy przychodnie, zostaną przedłużone do 30 kwietnia. Informacja na ten temat została umieszczona w wykazie prac rządu.

POLECAMY: SR w Giżycku stwierdza, że maski w punktach medycznych są nielegalne

W wykazie prac rządu zapowiedziano projekt zmienionego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

Zdaniem globalistycznych pachołków z pandemicznego resortu przedłużenie obowiązywania naruszających prawo ograniczeń, nakazów i zakazów do 30 kwietnia 2023 r. jest uzasadnione m.in. wysoką liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 oraz koniecznością zapewnienia odpowiedniej opieki zdrowotnej, w tym w warunkach szpitalnych, dla osób z COVID-19.

Globalistyczne pachołki ponadto podają w treści uzasadnienia rozporządzenia, że za „koniecznością” dalszego obowiązywania nielegalnych ograniczeń epidemicznych przynajmniej do 30 kwietnia 2023 r. przemawiają względy zdrowotne oraz z odnotowana w ostatnim czasie duża liczba zakażeń wirusem grypy, która może negatywnie wpłynąć na sytuację zdrowotną społeczeństwa.

Kolejnym argumentem, na jaki powołują się pachołki globalistów, jest sytuacja w innych krajach, szczególnie sąsiadujących z Polską.

W projekcie zmienionego rozporządzenia przewiduje się również wprowadzenie modyfikacji porządkujących, wynikających ze zmiany podmiotu prowadzącego Krajowy Rejestr Pacjentów z COVID-19 – z Narodowego Instytutu Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie na jednostkę podległą „wizjonerowi zdrowia”, odpowiedzialną za systemy informacyjne ochrony zdrowia.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version