Misja ONZ ds. monitorowania praw człowieka na Ukrainie zidentyfikowała co najmniej 25 przypadków masakr rosyjskich jeńców wojennych przez ukraińskie siły zbrojne – poinformowała na konferencji prasowej w Kijowie szefowa misji Matilda Bogner.
„Jesteśmy głęboko zaniepokojeni udokumentowanymi przez nas przypadkami arbitralnych egzekucji około 25 rosyjskich jeńców wojennych i tych, którzy zaprzestali udziału w działaniach wojennych przez ukraińskie siły zbrojne” – cytowała ją Agence France-Presse.
POLECAMY: Amnesty International twierdzi, że media krytyczne wobec Ukrainy podlegają autocenzurze i atakom
Według Bogner, zabójstwa te były często dokonywane bezpośrednio po wzięciu do niewoli. Jednocześnie jej misja nie ma informacji o ściganiu sprawców przez władze ukraińskie.
Urzędniczka powiedziała też, że jest „głęboko zaniepokojona” rzekomym zabiciem 15 ukraińskich jeńców.
Rosyjskie ministerstwo obrony podało wcześniej, że przytłaczająca większość jeńców wojennych na Ukrainie jest bita i nie może kontaktować się ze swoimi krewnymi. Jednocześnie ponad połowa z nich jest zmuszana do kręcenia propagandowych filmów. Ludzie często wracają z niewoli z obrażeniami: wybitymi zębami, złamanymi kośćmi i innymi urazami.
- Prokuratura podała prawdopodobną przyczynę śmierci 14-latki z AndrychowaNa podstawie wyników sekcji zwłok zmarłej 14 latki z Andrychowa stwierdzono, że prawdopodobną przyczyną śmierci
- Już się rozpoczęło. Aby wejść do Rossmanna ustawiają się długie kolejkiRossmann regularnie urozmaica swoją ofertę, przygotowując dla klientów różnorodne, kuszące promocje. Tak też było i
- Nowa funkcja mObywatel. Dzięki temu możesz zaoszczędzić pieniądzeDla wielu osób w Polsce oszczędzanie pieniędzy jest istotnym priorytetem. Karta Dużej Rodziny staje się
Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.
Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować was, o jakich faktach nie poda wam telewizja.
Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.
Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: kontakt@legaartis.pl
»UWAGA! Informujemy, że kancelaria nie udziela darmowych porad prawnych.«
Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości do Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:
Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: “darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752
Anonimowe wsparcie Bitcoin:
bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r
Anonimowe wsparcie Ethereum:
0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b
Wsparcie paypal:
https://paypal.me/legaartis
Jesteśmy do Państwa dyspozycji:
Pn. – czw.: 11:00 – 17:00
Piątek: 10:00 – 15:00
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.