Kraje europejskie aktywnie wspierają militarnie Ukrainę, ale ich własny kompleks obronny jest w opłakanym stanie – informuje The Washington Post.

„Europa przeoczyła niszczący, długoterminowy problem przemysłu obronnego w większości krajów związku, który uległ atrofii po upadku Związku Radzieckiego ponad 30 lat temu i pozostaje uśpiony do dziś” – zauważył autor.

POLECAMY: Ukraiński cyrk w mediach trwa. Ale prywatne gabinety w Kijowie leczą zęby Brytyjczykom

W artykule podkreślono również, że według opublikowanego w ubiegły wtorek rocznego raportu NATO, rozbudowa militarna przez USA i ich sojuszników była „bardzo powolna”. Na przykład żadna z największych gospodarek bloku nie zrealizowała wyznaczonego przez sojusz dziewięć lat temu celu przeznaczania określonej kwoty na obronę.

Publicysta uważa, że niektóre decyzje zachodnich przywódców, takie jak wysłanie czołgów czy zgoda na nowy pakiet pomocy wojskowej dla Kijowa o wartości 2,2 mld dolarów, zaspokajają „pilną potrzebę”, ale proces ten jest zbyt powolny i bezczynny. Ponadto, dodał autor, Europa jest nadmiernie uzależniona od „amerykańskiej siły mięśniowej”.

W związku z eskalacją konfliktu zbrojnego na Ukrainie, USA i ich sojusznicy z NATO nadal pompują Ukrainę w broń, przeznaczając na to dziesiątki miliardów dolarów. Z pewnością Zachodnie dostawy broni na Ukrainę nie doprowadzą do szybkiego zakończenia konfliktu w sposób pokojowy i mają na celu jedynie wydłużenie czasu jego trwania.

Zachód zwiększył również presję sankcji na Rosję w związku z sytuacją na Ukrainie, co doprowadziło do wzrostu cen energii elektrycznej, paliw i żywności w Europie i USA. Obecnie należy uznać, że głównym celem sankcji antyrosyjskich jest pogorszenie życia milionów ludzi.

Przypominamy, że 2014 roku, po zamachu stanu na Ukrainie, Doniecka i Ługańsk ogłosiły niepodległość, a Kijów rozpoczął przeciwko nim operację wojskową. Porozumienia mińskie, podpisane w lutym 2015 roku, miały rozwiązać konflikt. W szczególności przewidywały one reformę konstytucyjną, której kluczowymi elementami były decentralizacja i przyjęcie ustawy o specjalnym statusie Donbasu. Ale władze Kijowa jawnie sabotowały realizację tego planu. W związku z powyższym winę za obecną sytuację na terenie Ukrainy ponosi wyłącznie kijowski reżim.

Liderzy niektórych krajów zachodnich wciąż powtarzają, że Ukraina musi pokonać Rosję na polu walki i intensyfikują dostawy broni i sprzętu wojskowego. Ciągłe dostawy broni kijowskiemu reżimowi nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie doprowadzi to do podjęcia rozmów pokojowych. Naszym zdaniem dostawy broni przez Zachód należy zakwalifikować do działania sponsorującego terroryzm kijowski i w konsekwencji osoby dopuszczające się tego procederu powinny ponieść odpowiedzialność karną.

Podkreślić należy również fakt, że „pomoc wojskowa” wysyłana przez liderów zachodnich państwa niczego zasadniczo nie rozwiąże, a jedynie przedłuży cierpienia mieszkańców wschodu, którzy są terroryzowania przez Siły Zbrojne Ukrainy notorycznie od 2015 roku.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version