Najbliższy doroczny raport Parlamentu Europejskiego na temat postępów Serbii w integracji europejskiej będzie negatywny z powodu odmowy Belgradu poparcia sankcji wobec Rosji – powiedział prezydent Serbii Aleksandar Vučić.

Serbski szef państwa powiedział w piątek wieczorem w telewizji, że przedstawiciele Zachodu „mają go dość z pytaniem, kiedy Belgrad nałoży sankcje na Rosję”, bo zadają je na każdym spotkaniu.

POLECAMY: Serbia nie dostarczyła i nie dostarczy broni Ukrainie – powiedział Vučić

W piątek dziennikarze poprosili go o komentarz do zbliżającego się dorocznego raportu Parlamentu Europejskiego na temat postępów Serbii na drodze do członkostwa w UE, którego projekt został już upubliczniony i zawiera wiele krytycznych uwag.

„Serbia musi zapłacić cenę za niezależność i suwerenną politykę, którą prowadzi, i nie ma problemu z jej zapłaceniem. Jestem gotów przyjąć taki cios na swoje barki i nie ma żadnego problemu, nawet się tym nie martwię” – powiedział Vučić na briefingu.

Według niego, nie czytał jeszcze projektu sprawozdania Parlamentu Europejskiego, ale w ostatnich latach był on stale krytykowany.

„To jasne, słucham ich codziennie – najwięcej (krytyki) będzie z powodu nienałożenia sankcji na Rosję, z czego wynika wiele innych rzeczy, co jest całkiem logiczne. Dla mnie ważniejsze jest to, że będą chwalić wybory w Kosowie (wybory samorządowe 23 kwietnia, Serbowie kosowscy bojkotują – red.), przy frekwencji około jednego procenta, i będą nam tłumaczyć, że to są największe wartości europejskie, a ja będę im tego gratulował” – zaznaczył serbski prezydent.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version