Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), cytowana przez agencję Reutera, ogłosiła w piątek, że „pandemia” Covid-19 przestała stanowić globalne zagrożenie dla zdrowia. WHO zmieniła tym samym kategoryzację pandemii koronawirusa, która obowiązywała od stycznia 2020 roku.

Dyrektor generalny WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus, ogłosił z wielką nadzieją, że Covid-19 przestał stanowić zagrożenie dla zdrowia na skalę globalną. Jednocześnie podkreślił, że koronawirus zmienił świat i nas samych, i jeśli nie wyciągniemy odpowiednich wniosków oraz nie podejmiemy działań, to zawiedziemy przyszłe pokolenia.

Mimo optymistycznej oceny, szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus ostrzegł, że Covid-19 nadal stanowi poważne zagrożenie dla ludzi na całym świecie i nie należy go lekceważyć. Pandemia wciąż trwa, a wirus nadal zabija i mutuje, co zwiększa ryzyko pojawienia się nowych, bardziej niebezpiecznych wariantów, które mogą powodować gwałtowny wzrost liczby zachorowań i zgonów. To ostrzeżenie zostało zacytowane na stronie internetowej ONZ.

Pierwszy przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2, który powoduje chorobę Covid-19, został wykryty w listopadzie 2019 roku w Wuhan, stolicy chińskiej prowincji Hubei. W marcu 2020 roku pandemia koronawirusa rozprzestrzeniła się na wiele krajów, w tym na Europę i Amerykę Północną. Według danych ONZ, z powodu Covid-19 zmarło dotąd ponad 6,9 mln osób na całym świecie.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version