Kontrole na WSZYSTKICH przejściach granicznych Niemiec to twardy plan rządu federalnego w związku z masowym napływem imigrantów. O przywrócenie kontroli granicznych wzywają ministrowie spraw wewnętrznych poszczególnych krajów związkowych.

Kontrole na WSZYSTKICH przejściach granicznych Niemiec

Jutro o godzinie 14.00 w Niemczech odbędzie się ważny szczyt dotyczący kwestii uchodźców. Kanclerz Scholz spotka się z przedstawicielami krajów związkowych w Urzędzie Kanclerskim w Berlinie. Jednym z przedstawionych postulatów jest tymczasowe przywrócenie kontroli na wszystkich przejściach granicznych w Niemczech. Od miesięcy gminy alarmują, że są przytłoczone liczbą napływających uchodźców i domagają się większego wsparcia finansowego ze strony rządu federalnego.

Kontrola, zarządzanie i repatriacje – jak Niemcy kontrolują imigrację?

Sytuacja w Niemczech jest alarmująca. W ciągu ostatniego roku zaobserwowano znaczny wzrost liczby uchodźców z różnych krajów. W pierwszych miesiącach bieżącego roku nadal obserwuje się wysoką liczbę przyjazdów z krajów trzecich.

Dane wskazują, że liczba przyjazdów z tych krajów wzrosła o około 50 procent w porównaniu do roku 2019. Informacje te zostały udostępnione w tzw. „Propozycji Rezolucji – Projekt Kancelarii Federalnej”, której szczegóły można znaleźć w artykule opublikowanym przez BILD. Sytuacja wymaga pilnego działania i znalezienia rozwiązań w celu skutecznego zarządzania tym wyzwaniem migracyjnym.

W dokumencie zobowiązano się m.in. do wspólnych obciążeń finansowych, zawierania „partnerstw migracyjnych” z krajami pochodzenia oraz środków na poziomie europejskim, takich jak wzmocnienie agencji ochrony granic Frontex

Czy wkrótce cała Europa stanie się fortecą?

Unia Europejska oraz rząd federalny podejmują działania mające na celu wprowadzenie bardziej surowych przepisów w obszarze kontroli granicznej. Niemcy planują zaostrzenie kontroli na granicach oraz utworzenie centrów tranzytowych na zewnętrznych granicach UE od 2024 roku.

Te centra miałyby umożliwić deportację osób, którym odmówiono azylu. Według informacji udostępnionych przez BILD, rozważane są również możliwości utworzenia ośrodków azylowych, takich jak na wyspie Lampedusa we Włoszech czy na granicy grecko-tureckiej.

Austriacy, na czele z kanclerzem Karlem Nehammerem, również domagają się wprowadzenia surowych kontroli granicznych, w tym zabezpieczenia granic murami i płotami wzorowanymi na „Trump Wall” na granicy amerykańsko-meksykańskiej. Premier Bawarii, Markus Söder, podczas konferencji partii CSU, jasno wyraził, że rząd federalny potrzebuje policji granicznej na wzór tej działającej w Bawarii.

Söder podkreślił, że pięć lat temu utworzono bawarską policję graniczną, która spotkała się z falą krytyki. Jednak w ciągu tych pięciu lat przeprowadzono ponad 80 tysięcy zatrzymań, w tym aresztowano przemytników samochodów i narkotyków.

Rośnie liczba nielegalnych przekroczeń na granicy polsko-niemieckiej

Raport Policji Federalnej informuje, że od marca do połowy kwietnia 2023 roku odnotowano 3093 przypadki nielegalnych przekroczeń granicy z Polską oraz 1060 na granicy z Czechami. Prognozuje się dalszy znaczący wzrost liczby przyjazdów w letnich miesiącach.

W pierwszym kwartale tego roku, policja federalna zanotowała 19 627 nieautoryzowanych wjazdów do Niemiec. Według danych Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców, w tym samym okresie 80 978 osób złożyło wniosek o azyl, w tym 5 817 dzieci poniżej pierwszego roku życia. Ponadto, według rządu federalnego i centralnego rejestru cudzoziemców, do końca marca do kraju przyjechało 81 647 osób w związku z wojną na Ukrainie.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii. Researcher OSINT z doświadczeniem w międzynarodowych projektach dziennikarskich. Publikuje materiały od ponad 20 lat dla największych wydawnictw.

Napisz Komentarz

Exit mobile version