Sąd apelacyjny w Amsterdamie we wtorek orzekł, że przewodniczący Forum dla Demokracji (FvD), Thierry Baudet, nie może porównywać działań państwa związanych z pandemią Covid-19 do Holocaustu.

POLECAMY: Wyszły na jaw absurdalne powody zwolnienia dziennikarki Polsat News

W 2021 roku Thierry Baudet, przewodniczący Forum dla Demokracji (FvD), wyrażał krytykę wobec polityki obostrzeń wprowadzonych przez rząd w związku z pandemią koronawirusa. Ponadto, w mediach społecznościowych, użył porównania, nazywając osoby nieszczepione „nowymi Żydami”. W jednym z postów opublikował także zdjęcie przedstawiające dziecko oczekujące na deportację w łódzkim getcie. Te działania spotkały się z kontrowersjami i szeroką krytyką społeczną.

Działania Thierry’ego Baudeta wywołały oburzenie organizacji żydowskich w Holandii, takich jak Centrum Informacji i Dokumentacji (CIDI) oraz Central Jewish Consultation. Obie te organizacje zdecydowały się wnieść przeciwko niemu pozew do sądu. W grudniu 2021 roku sąd nakazał politykowi usunięcie z mediów społecznościowych materiałów zawierających zdjęcia z okresu Holocaustu, grożąc mu grzywną w wysokości 25 tysięcy euro dziennie w przypadku nieposłuszeństwa. Thierry Baudet wydał oświadczenie, w którym zarzucił sądowi ograniczanie wolności słowa i zapowiedział złożenie odwołania od wyroku. Ostatecznie jednak zdjęcia zostały usunięte.

Wtorkowy wyrok sądu apelacyjnego w Amsterdamie odrzucił wniosek lidera FvD, Thierry’ego Baudeta. Sędzia uzasadnił swoją decyzję, argumentując, że prawa ocalałych z Holokaustu i ich krewnych mają pierwszeństwo nad wolnością wypowiedzi. Wyrok ten jest prawomocny, co oznacza, że został ostatecznie potwierdzony i ma obowiązującą moc prawną.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version