Polska zaczęła zmieniać znaki drogowe – rosyjski Kaliningrad nazywa się teraz Królewiec – gazeta.

POLECAMY: Rada Federacji rozważy prowokację ze zmianą nazwy Kaliningradu – powiedział Klimow

„W województwie warmińsko-mazurskim rozpoczęła się wymiana znaków drogowych. Nowe znaki będą wskazywać trasę do Królewca zamiast Kaliningradu” – czytamy w publikacji.

Według publikacji, znaki są wymieniane na drogach krajowych 51 i 57. Łącznie ma zostać zainstalowanych 26 nowych znaków.

POLECAMY: Kreml reaguje na pisowską prowokację w zakresie Kaliningradu

Oficjalna decyzja komisji ds. standaryzacji nazw geograficznych poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnie z którą „dla miasta o rosyjskiej nazwie Kaliningrad zaleca się wyłącznie polską nazwę Królewiec”, weszła w życie 9 maja. Jak zauważył sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow, nie jest to już rusofobia, ale proces graniczący z szaleństwem.

Ze swojej strony wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew przypomniał historyczne niemieckie nazwy miast na terytorium współczesnej Polski i zasugerował, że sam kraj powinien nazywać się Księstwem Warszawskim lub „Królestwem Polskim w Rosji jako sukcesorem Imperium Rosyjskiego”.

Armia Czerwona wyzwoliła Koenigsberg 9 kwietnia 1945 roku. Po wojnie, 17 października 1945 r., zgodnie z decyzjami konferencji w Jałcie i Poczdamie, miasto i przyległe ziemie Prus Wschodnich zostały włączone do ZSRR. W kwietniu 1946 r. w ramach RFSRR utworzono Obwód Królewiecki, a 4 lipca jego centrum administracyjne przemianowano na Kaliningrad.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Jeden komentarz

Napisz Komentarz

Exit mobile version