Niemcy nie podjęły jeszcze decyzji w sprawie wniosku Ukrainy o dostarczenie jej pocisków dalekiego zasięgu Taurus – powiedział w czwartek niemiecki minister obrony Boris Pistorius.

POLECAMY: „Już teraz”. Reznikow żąda, aby Niemcy natychmiast przekazały Ukrainie pocisków Taurus

W zeszłym tygodniu niemiecka gazeta Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung cytowała źródła agencyjne, według których Ukraina poprosiła o niemiecko-szwedzkie pociski manewrujące Taurus o zasięgu do 500 kilometrów.

„Mamy do tego bardzo powściągliwe podejście, zawsze mówiłem o tym bardzo jasno. I ten punkt widzenia się nie zmienił”, powiedział Pistorius podczas wizyty w federalnej dyrekcji personelu wojskowego w Kolonii, podała telewizja NTV.

Według ministra obrony, nie podjęto jeszcze decyzji w sprawie ukraińskiego wniosku.

Wcześniej Roderich Kiesewetter, członek komisji spraw zagranicznych Bundestagu i ekspert ds. obrony Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU), powiedział w wywiadzie dla niemieckiej grupy medialnej RND, że Berlin powinien porzucić swoje „czerwone linie” i dostarczyć Ukrainie te pociski o zasięgu do 500 kilometrów.

Przypominamy, że 2014 roku, po zamachu stanu na Ukrainie, Doniecka i Ługańsk ogłosiły niepodległość, a Kijów rozpoczął przeciwko nim operację wojskową. Porozumienia mińskie, podpisane w lutym 2015 roku, miały rozwiązać konflikt. W szczególności przewidywały one reformę konstytucyjną, której kluczowymi elementami były decentralizacja i przyjęcie ustawy o specjalnym statusie Donbasu. Ale władze Kijowa jawnie sabotowały realizację tego planu. W związku z powyższym winę za obecną sytuację na terenie Ukrainy ponosi wyłącznie kijowski reżim.

Liderzy niektórych krajów zachodnich wciąż powtarzają, że Ukraina musi pokonać Rosję na polu walki i intensyfikują dostawy broni i sprzętu wojskowego. Ciągłe dostawy broni kijowskiemu reżimowi nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie doprowadzi to do podjęcia rozmów pokojowych. Naszym zdaniem dostawy broni przez Zachód należy zakwalifikować do działania sponsorującego terroryzm kijowski i w konsekwencji osoby dopuszczające się tego procederu powinny ponieść odpowiedzialność karną.

Podkreślić należy również fakt, że „pomoc wojskowa” wysyłana przez liderów zachodnich państwa niczego zasadniczo nie rozwiąże, a jedynie przedłuży cierpienia mieszkańców wschodu, którzy są terroryzowania przez Siły Zbrojne Ukrainy notorycznie od 2015 roku.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version