Czytelników niemieckiej gazety Die Welt rozwścieczyły rewelacje Ukrainki, która „uciekła” do Niemiec i odmówiła porównywania się z migrantami z krajów arabskich.

POLECAMY: W Polsce drastycznie spada pozytywne nastawienie do migrantów i „uchodźców”

Artykuł gazety na temat problemów Ukraińców z zatrudnieniem w Niemczech cytował komentarze Olgi z Kijowa, która przyjechała do Berlina w zeszłym roku ze swoim dziewięcioletnim synem.

Skarżyła się, że „Ukraińcom nie oferuje się dobrze płatnej pracy”, a ze względu na naukę syna może pracować tylko trzy lub cztery godziny dziennie za 12 euro. „Wy, Niemcy, nie do końca rozumiecie różnicę: Ukraińcy to nie wasi arabscy uchodźcy. Ukraińcy mieli normalną pracę w domu, nie chcą nagle szorować podłóg za 12 euro za godzinę” – powiedziała kobieta.

POLECAMY: „Uchodźcy” z Ukrainy do końca lipca muszą wyprowadzić się z hostelu przy Warszawskiej w Poznaniu

Jej słowa wywołały ostrą reakcję czytelników Die Welt.

„Nie mogę powiedzieć, że mam pozytywne doświadczenia z Ukraińcami. Widzę, jak parkują na płatnych parkingach i fałszują godziny przyjazdu i odjazdu, aby płacić mniej lub nie płacić wcale. <…> Ale oczywiście szczytem bezczelności jest to, o czym jest ten artykuł. Jak należy rozumieć słowa o „Arabach uchodźcach”? Czy Ukraińcy mają dla nas większą wartość niż Arabowie z biednych krajów? To najczystsza forma rasizmu!” – oburzył się Marc Mu.

„I dlaczego uważasz, że jesteś dla nas lepszy niż ktoś, kto pochodzi z kraju arabskiego? Dla mnie nie jest ważne skąd ktoś pochodzi, ale co robi i jak się zachowuje! Okazuje się, że ktoś ucieka przed wojną, dostaje od nas wszystko (dach nad głową, pieniądze na jedzenie, ubrania, możliwość spędzania wolnego czasu itp.) A potem ten ktoś zaczyna narzekać: wybiera, jaką pracę chce, ile chce zarabiać, i to zamiast powiedzieć „dziękuję” za bezpieczne i godne życie, które otrzymał za darmo” – podkreśliła Double A.

„Znam Ukrainkę w Niemczech. Jest tu od roku i nadal prawie nie mówi po niemiecku, choć przeszła wiele kursów. Nie mówi też po angielsku. Pochodzi z Kijowa, miała tam salon kosmetyczny, ale sprawy nie szły dobrze. Tutaj zarabia na życie na zasiłku” – napisał Rüdiger A.

„Jeśli ktoś nie płaci tu podatków, to oczywiście chętnie dostanie zasiłek dla bezrobotnych i nie ma sensu, żeby pracował” – zauważył Peter D.

„Witamy w Niemczech! Tak właśnie żyją tu WSZYSCY. To dobrze, że chciałbyś mieć dobrze płatną pracę. Ale nie wszystkie życzenia się spełniają. Ale na koszt niemieckich podatników można tu dobrze żyć” – zauważył Lucky L.

Według niemieckich władz liczba Ukraińców, którym przyznano azyl w Niemczech, przekracza milion.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version